Kocayayla’ya kaynak ayrıldı

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Domaniç’in turizme açılması noktasında önemli bir ivme kazandıracak olan Kocayayla Mesire alanı için kaynak ayırdıklarını söyledi.

Kocayayla’ya yapılması planlanan, B tipi mesire alanı içerisinde kır lokantası, kır kahvesi, bay bayan tuvalet ve mescit, macera parkı, paintball alanı, piknik alanları, oyun alanları ve mini gölet yapımı için destek vereceklerini söyleyen, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, 2020 bütçesine ödenek ayırdıklarını ve gelecek yılarda da burada bu desteği sürdüreceklerini belirtti.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, geçen yıl Ekim ayında ilçemizi ziyaret ederek Kocayayla Mesire alanında incelemelerde bulundu. Yılmaz, incelemenin ardından gazetemize yaptığı açıklamada Kocayayla Mesire alanı için destek sözü vermişti.

Yılmaz verdiği sözü tutarak, “Cevizi, çileği, üzüm bağları gibi gelir getirici ürünlerde önemli yatırımlar yaparak bu bölgelerde büyük başarılar elde edildi. Şimdi sıra Domaniç’te üretilen ürünlerin tanıtımı olduğunu düşünerek, Domaniç’in Turizme açılan noktalarından bir tanesi olan Kocayayla mesire alanına destek vermek. Planlanan bu proje için 2020 bütçesine ödenek ayırdık ve gelecek yılarda da buraya yapılması planlanan projeyi destekleyeceğiz” dedi.

Bu yıl bütçede önem verdikleri 2-3 konuyu da öne çıkarmaya çalıştıklarını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, ” Murat Dağı’na ciddi bir kaynak ayırarak bu sene itibarıyla kayak yapılabilir bir noktaya getirdik” şeklinde konuştu.

Simav Gölcük ve Emet Tahtalı’nın turizme kazandırılması için bu yıl çalışmalara başlanacağı müjdesini veren Başkan Yılmaz,” İlimizin çok ciddi turizm bölgeleri var. Bunlardan birisi Simav Gölcük, buraya da bu sene 8 bungalov ev yapımını Özel İdare olarak üstlendik. Yine Emet Tahtalı’da çok güzel bir mesire yeri var. Kaymakamlık ve Köylere Hizmet Götürme Birliğiyle buraya da 8 bungalov ev yapımı için kaynak ayırdık. İhale çalışmaları yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar 600 kilometre gurup yolu yaptıklarını, hedeflerinin ise bin kilometre yol olduğunu kaydeden Yılmaz, “Kütahya’nın 600 kilometrelik yollarına BSK asfalt yaptık. Geçen sene 140 kilometre yaptık. Bu sene bundan geri kalmayarak bin kilometreyi tamamladığımızda ilimizin grup yollarının yüzde 80-90’nını tamamlamış olacağız. Bu iyi bir nokta, iyi bir yere doğru gidiyoruz. Her yıl bizdeki uygulama Köylere Hizmet Götürme Birliklerine o ilçedeki arkadaşların köylerin acil ihtiyaçlarını yerine getirmesi için kaynak aktarmak. Bu çerçevede hafta içerisinde Köylere Hizmet Götürme Birlikleri’ne köy ve nüfus sayısı oranına göre 7,5 milyon gibi bir kaynağı aktarıyoruz” diye konuştu.