YOL UZUN GÖREV ÇETİN BİLESİNİZ

Cümleten merhaba her hafta benim için çok değerli ve önemli olarak addettiğim bu köşede ne yazsam diye düşünerek ve sosyal medya hesaplarımda dolaşırken bir konu çok dikkatimi çekti.

Konu şu; malum bazı kendini bilmez ulusal medyamız (hepsini bu gruba katmıyorum dikkatinizi çekerim.) her zaman yaptığı hatta alışkanlık haline getirdiği ve ne hikmetse toplum kurallarımıza, ananelerimize hatta gelenek ve göreneklerimize ters gelen radikal konuları maalesef abartarak servis edip kendilerini on plana çıkarmak ve böylece tirajı arttırmak derdindeler.

Benim sosyal medyadan anladığım ve anlamak istediğim her zaman şu olmuştur;
Toplumu her yönden bilgilendirmek daha çağdaş ve müreffeh bi toplumun temellerini atmak, o toplumun temellerini aile yapısını yıkmadan dağıtmadan ziyade daha da perçinleyerek o toplumun bi nebze de olsa ayakta kalmasına ön ayak olmaktır.

Amma o “bazı” istisna olarak tırnak içine ayırdığım o sosyal medya tam tersini yaparak öncülük ettiği toplumun ve milletin en kutsalına aile yapısına, gelenek ve göreneklerinin ta dibine bomba koymak ve o toplumun milletin dağılmasına bil fiil katkı sağlamak yarışındalar…

Kime neye hizmet ettiklerinin ya farkında değiller ya da o hizmet ettikleri biz Türk milletinin dağılması için çaba gösterenlerin maşaları olma amacındalar.

İşte bu amaca hizmet eden bi konuda maalesef ki 10 yaşında daha çocuk diye addedebileceğimiz Atakan’ın omuzlarında yükselmekte…

Dikkatimi çeken bu çocuğun bir kaç videosunu izledim resmen küçük dilimi yutacaktım. Bu çocuk 5 ayda 250 kitap okumuş. Iyi hoş okusun, okumak güzeldir ve kitap okumak kendini bilen her insanın asli vazifesi olmalıdır da…
Ama okumaya başlarken insan önce kendini okumalı…

“Ben niye ne amaçla geldim?” Diyerek önce kendini tanımalı, kendisindeki yaradılışındaki muhteşemliği görüp kendisini sorguya çekmeli ve kendisinin dünyaya gelişindeki hikmeti irdelemeli, araştırmalı…

Çocuklarımız bizim islam inancına göre Yüce Rabbimizin bizlere emanetidir. Biz bu emanete öyle bi sahip çıkmalıyız ki bizden sonra gelecek olan nesillerin boynuz kulağı geçer mantığı ile bizlerden kat be kat üstün olmalılar.

Nasıl ki Türk ve Müslüman düşmanlığı içinde olanlar, İslam’ı en ince ayrıntısına kadar inceleyip araştırıp düşmanlıklarını ona göre yapıyorsalar bizde bu inandığımız dini o şekilde hatta daha fazlası ile irdeleyip onları kendi silahları ile vurmak amacında olmalıyız..

Bizim Türk ve Müslüman olarak en büyük ve asli vazifemiz budur, bu olmalıdır. Çünkü inanın bizim bizden başka dostumuz, tutanağımız ve hiç bi zaman da olmadı. Bu fikir ve düşünceyi hiç bi zaman akıldan çıkarmadan evlatlarımızı bu yoldan hiç ayrılmadan yetiştirmeli ona göre hareket etmeliyiz.

Benim gözümde Atakan ve onun gibi sosyal medyada kurulu bi robot gibi öne çıkarılan çocuklar maalesef ki bizim toplumumuzun temellerine konulan birer bombadır…

Uyanalım dostlar ve evlatlarımıza gösterdiğimiz ilginin kat be kat fazlasını gösterelim.

Gösterelim ki yetiştirildiğimiz bu çocuklar bizlerin ve toplumunuzun daha da ileriye gitmesine vesile olacak birer meşale olsunlar.

Yol uzun görev çetin, bu haftalıkta bu kadar hepimize kolay gelsin.

Kalın Sağlıcakla..