Valimiz Domaniç’in İlk Gençlik Merkez ve Kreşinin Açılışını Yaptı

Domaniç Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eski Öğretmen Evini, Domaniç Müftülüğüne tahsis etti. İlçe Müftülüğü ise eski Öğretmen Evi binasına 04-06 yaş grubu Kuran kursu ve Gençlik Merkezi açtı.

Kütahya ve Domaniç protokolünün katıldığı açılış törenin de, kurdeleyi Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman kesti.

ELEKTRİKLER GİTTİ
Valimizin açılış konuşması yapacağı sırada son zamanlarda rutin hale gelen elektrik kesintisi yine yaşandı. İlçe Müftülük çalışanları seferber olarak cami megafonuyla sorunu çözdüler.
Domaniç İlçe Müftü Vekili Ramazan Güçlü tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Kuran Tilaveti yapıldı. Daha sonra kürsüye çıkan Kütahya İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Son 10 yıldır Diyanet’in hizmet alanı genişledi. Bilindiği gibi Ülkemizde Din Eğitiminde 3 referans grup vardır. Bunlar, başta DİYANET olmak üzere okullarda Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Eğitim de ise İlahiyat fakülteleridir. Sayın Valimizin katkıları ile İlimizde son 2 yılda 5’i yatılı 21 tanede de normal Kuran Kursu açıldı. 9013 kursiyerimiz var. Ayrıca açmış olduğumuz gençlik merkezine Ocak ayında 4 bin kadar genç ziyaret etmiştir. Genç, Farsçada hazine demektir. Bizler de gençlerimizi hayırlı gençler olarak yetiştirmek istiyoruz. Ecdat topraklarına bu gün burada ilk defa bir Gençlik merkezi ve Kuran kursu açılıyor. Bunun için de bu binayı bize tahsis eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Domaniç’e geldiği günden beri bu hizmeti alabilmek için gayretler sarf eden İlçe Kaymakamımıza teşekkür ederim” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Vali Dr. Ömer Toraman, “ Doğduğumuzda Ezanla Öldüğümüzde salayla dinimiz hayatımızın her alanındadır. Diyanet İşleri milletten aldığı destekle hizmeti yaygınlaştırıyor. Çocuklarımızı kötülere, çakallara bırakmaya niyetimiz yok. Ecdat Diriliş tohumlarını burada attı. Biz de ecdadın torunlarına sahip çıkacağız. Milli ve Yerli olanın etrafında kenetlenelim. Domaniç İlçe Müftülüğü 4-6 Yaş Kuran Kursu ve Gençlik Merkezi hayırlı olsun” dedi.
Kurdele kesiminin ardından kurs binası gezildi. Ardından Domaniç Ortaokulu Z Kütüphanesinin açılışını yapan Valimiz, yeniden yapılması için defalarca bütçeye alındığı halde yapılamayan ve çürük raporu olan Sultan Aladdin camisinde incelemelerde bulunuldu. Vali ve beraberinde ki heyet ile Domaniç protokolü, açılışların ardından ilçemizden ayrıldı.