Antrenör geldi derecelerde geldi

Geçtiğimiz yıl Güreş Antrenörünün ilçemizde göreve başlamasının ardından başarılarda arka arkaya geldi.

Gençlik Spor Bakanlığının 2019 yılında yaptığı atamaları ile geçmişi başarılar ile dolu Güreş Antrenörü Nuh Ceylan atanmıştı. Başladığı ilk günden itibaren kendisinin başarıları gibi gece gündüz öğrencilerini eğitime aldı. Onlarla bir eğitmenin yanında arkadaş bir abi oldu. Kütahya’da yapılan Güreş şampiyonasında tüm öğrencileri madalya ile döndü.

Kütahya’da 12 Şubat Çarşamba günü yapılan 2008-2009 doğumlular il şampiyonasında, Domaniç ortaokulu ve Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip ortaokulun katıldığı Güreş müsabakalarında Domaniç olarak 5 madalya aldılar. Kütahya Merkez dahil olmak üzere turnuvaya Tavşanlı, Simav ve Pazarlar ilçesinden toplam 80 güreşçi katıldı. 80 öğrencinin içinden 2 öğrencimiz altın madalya, 1 öğrencimiz gümüş madalya ve 2 öğrencimiz ise bronz madalya alarak ilçemizi temsil etti. Dereceye giren öğrencilerimiz Mart ve Nisan ayında yapılacak olan Güreş Müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Bilindiği üzere Kayı Obasına yurt olan Domaniç Yaylaları, Ebe Çamlığı Er Meydanında Güreş tutan Kayı Alpleri ve tarihin en eski Yağlı Pehlivan Güreşlerine ev sahipliği yapan Domaniç’te artık ismi ülke çapında duyurabilecek.

Kütahya’da yapılan Güreş müsabakasında dereceye giren öğrenciler; Altın madalya alan öğrencilerimiz Ege Yardımcı, Hasan Yiğit Erçetin. Gümüş Madalya alan öğrencimiz, Yusuf Can Tetik. Bronz madalya alan öğrencilerimiz, Talha Özdemir ve Mustafa İlker Aşkın.