İlçemizde deprem toplanma alanları belirlendi

İlçemizde Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Domaniç Belediyesi tarafından, ilçe mekezi genelinde toplanma ve geçici barınma alanları belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak güvenli bir şekilde toplanabileceği ve fiziksel tehlikesi bulunmayan toplanma alanları AFAD tarafından belirlenerek Domaniç belediyesi tarafından tabela çalışmaları tamamlandı.

10 ADET TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ

Şehir merkezinde 10 adet toplanma alanı belirlendi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Karşıyaka Mahallesi Bursa Caddesine Halı Saha, Karşıyaka Mahallesi Kılıç Caddesinde Şehit Ömer Halisdemir Andolu Lisesi, Cumhuriyet Mahallesi Uğur Mumcu Caddesinde Belediye Düğün Salonu (Eski İşli Lokali) arkası, Hisar Mahallesi Kıbrıs Caddesinde Cumhuriyet Parkı, Hisar Mahallesi Cumhuriyet Meydanı Selim Öztürk Parkı, Hasantepe Mahallesi Ebe Çamlığı Güreş Alanı, Hasantepe Mahallesi Karacevizler Caddesinde Karacevizler Parkı, Hasantepe Mahallesi Açıkgöz Caddesinde Açıkgöz Parkı, Hasantepe Mahallesi Osmangazi Caddesinde Domaniç Ortaokulu Bahçesi, Hasantepe Mahallesinde Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (ÇPL) Bahçesi belirlenerek tabela çalışmaları tamamlandı.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Herhangi bir afet, acil durum olduğu takdirde o andan itibaren vatandaşlarımızı bu alanlara yerleştirmeyi planlıyoruz. Duamız hazırlamış olduğumuz bu alanların kullanılmaya ihtiyaç duyulmamasıdır” dedi.
Ertürk ayrıca, “Toplanma alanlarına ait bilgilerin e-devlet kapısı altyapısı kullanılarak ilan edilmesi planlanmakta olup halkın erişimine açılacak ve halkın bilgi edinmesi sağlanacaktır” açıklamasında bulundu.