Yeni Abonelerimizle Dahada Güçlüyüz…

Birçok ilde yerel gazeteler bir bir kapanırken, biz abonelerimiz ve esnaflarımız sayesinde ayaktayız.

Yerel gazeteler açısından 2019 yılı çok kötü geçti. 2018 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren Döviz kurundaki artış nedeniyle kağıt sorunuyla boğuşan gazeteler, güç kaybetti. Bu mücadele sonucunda kimi gazeteler sallanarak da olsa ayakta kalabilirken, birçoğu da kapısına kilit vurdu.

Gelelim bize, 14 yıl önce devraldığımız Domaniç Gazetemizin, o günden bugüne süregelen abone trendi hep yukarıya doğru çıkmaya devam etti.

İlçe merkezi, köylerimiz, şehir dışı ve yurt dışında yaşayan Domaniçliler gazetemize hep sahip çıktı. Esnaflarımız hiçbir zaman gazetemizden desteğini esirgemedi. Gazetelerin gelir kapısı olan resmi ilanlarda ciddi bir düşüş yaşanırken, döviz artışından sonra gelen kağıt zammı bizleri çok zor duruma soktu. Biz ise bu krize abonelerimiz sayesinde direniyoruz. O zorlu süreçte gazetemize bağış yapan okurlarımız bile oldu hepsine minnettarız.

SESSİZ KALMADIK, KALMAYACAĞIZ

Bugüne kadar hiçbir meseleye sessiz kalmadık. Son yıllarda, yaşanan asit tankerlerinin verdiği zarara karşı sonuna kadar direndik. Derelerimizi kirleten firmalara karşı olay yerlerinden görüntüler alarak, sıkıntılarımızı dile getirdik. Domaniç – Tavşanlı ve İnegöl yolunun üzerine gittik. Kaybettiğimiz kurumlar yerine, yeni kurumları ilçemize kazandırmak için sürekli yazılar yazıyor, görüşmeler yapıyoruz. Domaniç için projeler üretiyoruz. Domaniç’in hiçbir sıkıntısına sessiz kalmadık, kalmayacağız da. Domaniç’in adını güzel haberlerle ulusal ve uluslararası mecralarda duyurmaya devam edeceğiz.

DAHA DA GÜÇLENMEK İSİTİYORUZ

Büyük medya kuruluşlarına ait bazı yaygın gazeteler kapandığı, çok sayıda yerel gazetenin baskıya son verdiği, kâğıt krizine yönelik olarak; sayfa sayısını azaltıldığı bugünlerde, biz gazetemizin sayfa sayısını 8’dan, 10’a çıkardık. 2020 yılının başından itibaren gazetemiz daha dolu dolu olacak. Esnaflarımız, Siyasilerimiz ile röportajlar olacak. Köy köy dolaşıp muhtarlarımızı dinleyeceğiz, sıkıntılarını dile getireceğiz. Vatandaşlarımız ile yöneticiler arasında daha iyi bir köprü olacağız. Abonelerimiz destekleri ile bugünlere gelen gazetemizin daha çok aboneye ihtiyacı var. Ne kadar çok abone, o kadar güçlü bir Domaniç Gazetesi. “ Ben zaten internetten takip ediyorum” demeyin. Gelin yıllık sadece dağıtım bedeli olan 100 liraya gazetemize abone olun. Domaniç’in kaderini birlikte değiştirelim.