Halk Eğitim yeni binasında hizmet vermeye başladı

Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet raporu;

Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2019 Yılında Mesleki Kurslar İle Sosyal Kültürel Kurslar olmak üzere 2 alanda kurslar düzenlenmiştir.

Nerede ve Ne Zaman Değil, Her Yerde ve Her Zaman Eğitim sloganıyla yola çıkan Halk Eğitimi Merkezi 2019 yılında Merkez bünyesinde Mesleki Kurslar Alanında 3 adet Ağaç Kesme ve Boylama, 2 adet Bilgisayar Kullanımı, 1 adet Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi, 2 adet Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi.
1 adet Bünyan Halı Dokuma. 1 adet Isparta Halı Dokuma, 1 adet İpek El Dokumacılığı, 1 adet Minyatür Halı Dokuma, 1 adet Kurban Kesim Elemanı 1 adet Orman ve Kırsal Alan Yangınlarına Müdahale ve 2 adet Kadın Giysileri Dikimi kursu açılmıştır.

Açılmış olan toplam 16 kurstan kursu başarıyla bitiren 334 kursiyer belge almaya hak kazanmıştır.

Sosyal ve Kültürel alanlarda ise 17 adet Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında , 1 adet Pilates Eğitimi, 1 adet Avcı Eğitimi, 1 adet ilkyardım, 1 adet İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, 1 adet Girişimcilik , 2 adet Kuran-ı Kerim (Elifba) Okuma, 1 adet Yoğunlaştırılmış Okuma-Yazma I. Kademe, 1 adet Yangın Eğitimi , 2 adet Türk Halk Oyunları Kütahya Yöresi kursu açılmıştır.

Kurumumuz Aralık 2019 itibariyle Yeni Hizmet Binası’nda hizmet vermeye başlamıştır. (Hisar İlkokulu Eski Binası)