Domaniç-Tavşanlı Yolu için Bakanla Görüşüldü

AK Parti Milletvekilleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Enerji ve Tâbii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti. Milletvekili İshak Gazel, ulaştırma bakanı ile yapılan görüşmenin temel konusunun ilçe bağlantı yolları olduğunu söyleyerek, Domaniç – Tavşanlı yolu için ulaştırma bakanı ile görüştüklerini, Emet – Tavşanlı yolunun ise 2020 yılında biteceğini söyledi.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan ve İshak Gazel Ankara’ya giderek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına ziyarette bulundu. Görüşmelerde kapatılan termik santralleri, işçilerin istekleri, ilçe bağlantı yollan, termal yollar ve Zafer OSB’nin altyapısı için istişarelerde bulunuldu.

2020’DE HİZMETE GİRECEK

Milletvekili Gazel, görüşmeler sonrasında yaptığı açıklamalarda Bakan Turhanla yapılan görüşmenin ana eksenini ilçe bağlantı yollarının oluşturduğunu söyledi. Gazel; “Mevcut devam eden ilçe bağlantı yollan ve yeni ihalesi yapılacak ilçe bağlantı yollan ile ilgili istişarelerde bulunduk. Emet-Tavşanlı, Tavşanlı-Domaniç, Gediz-Hisarcık ve Gediz-Altıntaş yollan ile ilgili Bakanımızla bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. Emet-Tavşanlı yolu 2020 yılı içerisinde hizmete girecek. Kütahya’nın termal yollarını daha aktif kullanabilme yöntemlerini görüştük. Hem karayolları bürokratlarının yapacağı projeleri hem de bizim tekliflerimizi görüşme kararı aldık” dedi.

TEMEL HAREKET NOKTAMIZ İŞÇİLERİMİZ

Bakan Dönmez ile yapılan görüşmenin temel konusunun ise Kütahya’da kapatılan termik santraller olduğunu söyleyen İshak Gazel, firmanın yükümlülüklerini yerine getirmesi konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını, bakanlıklarda herhangi bir tavizin söz konusu olmadığını söyledi. Gazel, bu konuda temel hareket noktalarının işçiler olduğunu vurgulayarak, mağduriyet yaşanmaması için çalıştıklarını dile getirdi. Firmanın sürece olumlu baktığını söyleyen Gazel, işlemler sona erdiğinde üretime devam edileceğini belirtti.

SADECE KÜTAHYA’DA YAŞANMIYOR

Son dönemlerde Kütahya’nın gündeminde olan Faslı kadınlarla evlenme konusuna değinen Milletvekili Gazel, bu olayın sadece Kütahya’da değil bütün bölgelerde yaşandığını vurguladı. Sadece Faslı kadınlarla değil başka ülkelerden de gelen kadınların olduğunu ve ulusal kanalda çıkan bir programda söylenilen Kütahya’ya 3 bin Faslı kadının getirildiği bilgisinin doğru olmadığını söyledi. Gazel, nüfus müdürlüğünden verileri istediğini ve eline ulaştığında kamuoyu ile paylaşacağını ifade etti.

ÜLKEMİZİN YÜZ AKI

Son olarak, Kütahya’ya TOKİ tarafından yapılacak 950 konut hakkında açıklamalarda bulunan Gazel; “TOKİ, çok düşük fiyatlar ile orta halli vatandaşlarımızın da ev sahibi olabilmesi için faaliyet gösteren bir kuruluştur ve ülkemizin yüz akı kurumlarımızdandır. TOKİ ile binlerce vatandaşımız ev sahibi olmuştur. Şimdiden yeni yapılacak konutlarda hak kazanacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.