İnegöl, Domaniç’ten Kar Götürdü

Bu yıl İnegöl merkezde kar yağışı olmaması nedeniyle İshakpaşa Okulu idaresinin talebi üzerine İnegöl Belediyesi, Domaniç’ten 3 kamyon kar götürerek öğrencileri okul bahçesinde karla buluşturdu.

İnegöl’de bu yıl kış mevsimi kar yağışsız geçti. Yüksek kesimlerde kar yağsa da, merkezde kar görülemedi. Bu durum en çok öğrencileri üzdü. Öğrenciler güneşli günlerin geri gelmesiyle kar görememenin üzüntüsünü yaşarken, İshakpaşa Okulu idarecileri bu durumu İnegöl Belediyesine bildirdi. Öğrencilerin kar talebine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Alper Taban, Domaniç’ten 3 kamyon kar getirterek öğrencileri okullarının bahçesinde karla buluşturdu.

GÜNEŞİN ALTINDA KAR KEYFİ

Kar etkinliğine katılan Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa “ Çocukların karne heyecanı yaşadığı bu günlerde kar istekleri oldu. Biz de fen işleri ekiplerimizi yönlendirerek kırsal kesimlerden kar kütlelerinden okulumuzun bahçesine bir miktar getirdik. İnanın çocukların bu mutluluğunu görünce biz de en az onlar kadar mutlu olduk. Güzel bir etkinlik oldu. Böyle güzel bir havada çocuklarımız karın içerisinde mutlu şekilde oynuyorlar ”