İSTEMEK SAYGISIZLIK MIDIR ?

Geçtiğimiz hafta ilçemizde anormal bir olay oldu.

Çukurca Beldesi Ilıcaksu mahallesinin suları akmıyor diye belediye başkanı Emin Taşgın yanına iki belediye çalışanını alıp, 15 kilometrelik mesafedeki dağın başında arızayı tamir etmeye gitti ve karda mahsur kalınca köylüler tarafından kurtarıldı.

Bu olay, anormal bir olaydır.

Doğrusu, Belediye Başkanı çalışanlarına talimatını verir. Çalışanlarda bu sorunu çözer. Ancak yol ve hava şartları uygunsa…

Oysa bu olayımız da şartlar da uygun değildir. Nitekim belli bir mesafeden sonra 4 metre kar olduğu ve karın yumuşak olduğu fark edilmiştir.

Doğrusu, bu işi ertelemektir!

Bu anormal olayda, bu kadar hataya ve tedbirsizliğe rağmen başkan ve ekibi niye kahraman oldu ?

Çünkü burada aşırı bir duyarlılık ve hizmet aşkı söz konusu.

Emin Başkan, Ak Partili olduğu için bu olayda canını ortaya koymadı. Çalışanlar, izinli oldukları halde, başkanın talimatıyla donma riskini göze almadılar.

Burada ki tek amaç halk susuz kalmasındı. Gözünü karartmaktı. Sevdiği için dağları delip suyu getiren Ferhat’ın Aşkıydı burada olay.

Neyse olay bu.

Muhalefet olsun diye saçma sapan eleştiriler gelse de Çukurca Belediye Başkanı ve ekibine aklıselim her kesimden övgüler geldi. Üst tabakadan partililer geldi Başkanı tebrik etmek için.

Üst tabaka yetkililer saygıyla ağırlandı ve uğurlandı. Hepsi de başkanımıza “Allah razı olsun, partimize gururlandığın için teşekkür ederiz” dediler ve gittiler.

Biz de umduk ki bunlar bize bir paletli kurtarma aracı verirler, bir eksiğimizi giderirler. Nerdee… İlçe de ki partililer saygıdan susunca bari biz isteyelim dedik ama bize de İstanbul belediyesinin hatalarını sıralayıp gittiler. İstanbul la Domaniç’i nasıl bağladılar anlamadım da, İlçemiz için bir şey isteyerek saygısızlık mı yaptık acaba !?