12 OCAK VAKASI

Nemi olmuştu 12 Ocak günü ? Belde mahallesinin su arızasını gidermek için işçileriyle birlikte gittikleri yerde mahsur kalan bir Belediye Başkanının takrire şayan tavrına ve hizmet aşkına şahit oldu. Tüm Türkiye. O başkan üstelik Çukurcalıydı. DOMANİÇ’li Hemşehrimizdi.

Tipik bir zümre vardır. Kendi çevresinin dışındakilerine hep kördür. Kendi pirelerini deve; kendinden olmayan DEV’i ise görmezden gelirler. Karşıtlarını en acımasız eleştirilere maruz bırakırlar. Sonra da bunu en romantik bir şekilde anlatma yoluna giderler. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Kısacası SİYASET’tir mevzu bahis. Bulundukları ve yaşadıkları yerin kazanımı hiçte umurlarında değildir, Onların varsa yoksa kendi siyasi partileri vardır.Başta DOMANİÇ’in Hesapsız Delilerine DOMANİÇ ile ilgili haberlerin kamuoyuna ulaştırılması hususunda, mekan ve zaman kavramı olmadan, mevcut şartlar içerisinde, gerektiğinde kendi yaşamları pahasına, doğru, tarafsız ve ilkeli haber vermek için çalışan o çok kıymetli DOMANİÇ GAZETESİ gibi değerlere sahip çıkılması gerekiyor. 12 Ocak bunu bir kez daha bizlere hatırlatmıştır umarım. Boş eleştirilere dedikodulara DOMANİÇ’linin karnı tok.

Kurtulmak gerek bazen siyasi kimliklerden. Doğruya doğru, güzel olan ne varsa DOMANİÇ adına alkışlamasını da bilmek gerek. Taktir etmekte bir siyasi endemiktir aslında.12 Ocak 2020……. Domaniç Her güzel gelişmeye, herbir güzel karaktere rol modele gebe degilmi aslında.

12 Ocak olayının baş Kahramanı Çukurca Belde Belediye Başkanı Emin Taşkın Başkan. Hangi siyasi partiden Belediye Başkanı olursa olsun, ben onada Deli diyeceğim. Çukurca belde halkı için istiratinden taviz veren, olumsuz hava şartlarına rağmen Çukurca ve Çukurca’lı için siyasi ve kültürel farklılıklardan soyutlaşmış bir baskan olmaktan ziyade bir Çukurca’lı kimliğiyle o gün büyük badire atlatarak HİZMET etmenin hakkını verdiği için deli diyeceğim. Çukurca delisi. Emin olun ki; Haberi okuduğumda bir Domaniçli olarak gurur duydum.

Aslında çok fantastik roman okumam, fantastik film falan da izlemem ama şu fantastik düşünenlerden de kendimi alamıyorum bazen. Çünkü konuşulan ve muhakkak ki konuşulacak. Öyle olmuş, böyle olmuş gibi komplolara ve tabiki eleştirilecek taraflarıda muhakkak var. Bu konulara girmeyeceğim. Hatırlatmak isterimki; Kör ölür badem gözlü olur, Kel ölür sırma saçlı olur… Rabbim beterinden korusun.

Atalarımızın, Kendi başını düzemeyen, gelin başı düzer. Deyimini Hatırlatarak; Hangi siyasi parti yaparsa yapsın, eger ki taktire şayan bu hizmet anlayışı, yarın bir gün şovenist bir hal alır ve birileri tarafindan rant için siyasi kulvarda kullanılırsa, anlamını yitirerek haklılığınız ve kahramanlılığınız sizlere topluma tepeden bakan bir hal aldırırsa, hizmetten ziyade sizleri karşıtlığa taşır ve bu olayın bir “figürü” olmaktan öteye gidemezsiniz.

Bir DOMANİÇ’li hemşehrim olarak mütevazi, en insani ve amacı HİZMET olan yanınızla işçi arkadaşlarımıza ve Emin Taşkın başkana büyük geçmiş olsun.

12 Ocak 2020 bir milad olsun. DOMANİÇ siyasi tarihimizde siyasi rol modeller gerek. Önce kendi siyasi partisinde ve diğer partilere örnek olsun. Birlik içinde hep DOMANİÇ tarafında olalım. İnşallah 12 Ocak olayı Çukurca ve Domaniç’e hizmet aktarımı olarak güzel değerlendirilip belde ve ilçemizin eksikliklerinin giderilmesinde öncü olur.

Malumunuz, 17 Ocak Cuma günü milyonlarca öğrenci gibi Domaniç’ te de öğrencilerimiz karne alarak yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bırakarak ve dört gözle beklediği sömestir tatiline başladı. Hepsine mutlu tatiller. Öncelikle, öğrencilerine en güzel rol model olan öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum. Öğretmenlerimize de iyi tatiller diliyorum.

Unutmayınız ki; Not hiç bir şeydir. “EVLAT” ise herşey.Öyleyse! Tatil gelmiş hoş gelmiş. İyi tatiller.Saygıyla ve Sevgiyle kalın….