Bursa Domaniçliler Derneği Kuruluyor

Bursa Kütahyalılar Derneği üyelerinden oluşan Domaniçliler Bursa’da dernekleşiyor.

Bursa Kütahyalılar Derneğinden bir araya gelen Domaniçliler, Dernek Başkanı Beyhan Gündüz’ün önderliğinde Bursa Domaniçliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplanıyorlar.
Bursa Kütahyalılar Derneği Binasından bir araya gelen Domaniçliler, Beyhan Gündüz’ün başkanlığında Kurucu üyelerini ve çeşitli Komisyonlarını oluşturdular.
23 Şubat 2020 Pazar günü yapılacak İlk Genel Kurulda dernek resmileşecek ve faaliyetlerine başlayacak.
Derneğe Üyelik 20 TL giriş ücreti ve 5 TL aidatla mümkün olacak.
Kadınlardan ise giriş ve aidat ücreti alınmayacak.
Dernek, Bursa da yaşayan Domaniçlileri tespit edecek, yardımlaşma ve kaynaşma faaliyetlerinde bulunacak, aylık tirit partileri ve canlı müziklerle Domaniçlileri bir araya getirecek, iş, ev, okul, yurt bulmada aracılık yapacak.

NEDEN YENİ BİR DERNEK ?
Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Beyhan Gündüz, “ Derneğimiz çok güçlü bir dernek, ancak dernek artık bazı durumlarda yetersiz kalıyor. Kütahya ilçelerinde tek tek dernekleşemeye giderek Bursa Kütahyalılar Derneğini Federasyon haline getireceğiz. İlk derneğimiz Bursa Tavşanlılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği oldu. Derneğimizin Başkanı Ünlü Sanatçımız Ali Saruhan. Domaniç Derneğini kurduktan sonra Emet, Simav, Gediz olmak üzere en az 5 dernek kurmak zorundayız” dedi.

Beyhan Gündüz Başkanlığında ki Bursa Kütahyalılar Derneği, sosyal faaliyetleri, okul ve eğitim yardımları, tanıtım faaliyetleri, gezekleri ve canlı müzikleri ile Bursa’da çok ses getiren bir dernek. Federasyon konumuna geldiğinde ise daha güçlü destek alacağı için Domaniçlilere ve Kütahyalılara daha fazla yararlı olacaktır denildi.