İş Adamı Sinan Uysal’dan Domaniç Ortaokuluna Yardım

Domaniç Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Salih Turan’ın geçen hafta gazetemizde çıkan “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitiminde sizlerin de katkısı olsun “ haberinden sonra Domaniçli iş adamı Sinan Uysal, okulun eksiklerini giderme noktasında Okul Aile Birliğine destek olacağını bildirdi.

‘Domaniçli öğrencilerimizin hepsine inanıyorum. Okuyup güzel mesleklere sahip olup kendi memleketlerine sahip çıkacaklar’

Okul aile Birliği Başkanı Salih Turan ile beraber Gazetemizi ziyaret eden İş adamı Sinan Uysal kendisinin de bir veli olarak sorumluluk hissettiğini vurgulayıp, şu değerlendirmede bulundu, “İnsanın doyduğu yer çok önemli ama doğduğumuz yeri de asla unutmamamız daha da önemli. Bizlerin doğduğumuz ve doyduğumuz yere bir vefa borcumuz var. Gazetedeki haberi okuyunca eğitime yapılacak desteğin hiç bir şekilde zayi olmayacağını düşünerek, Okulun bilgisayar sınıfının klima tedarikini ve sınıflarımızın kapı ihtiyaçlarının giderilmesi için gerekeni yapmaya karar verip okul aile Birliği başkanı Salih Turan ile istişare edip okul müdürümüzle irtibatta geçtik. Şimdiden çocuklarımızın sıcak ortamda ders yapmalarını görmek o mutluluklarına şahit olabilecek olmam inanın beni çok duygulandırdı. Heyecanlandırdı. Her bir çocuk fidandır. Bu fidanları yetiştirirsek meyvesini yeriz. Bu fidanların kökünde bizimde suyumuz bulunsun istedim. Bu öğrencilerimiz ileride inşallah okuyup, büyüyecekler ve bu bayrağı bizden devralacaklar. İnanıyorum ki, hepsi de güzel mesleklere sahip olacaklar.” diye konuştu.

Domaniç Orta Okulu Okul Aile Birliği başkanı Salih Turan ise Gazetemize yaptığı açıklamada, “Okulda bina değil de sınıf eksikliği ve sınıf kapılarının yenilenmesi gerektiğini belirtip okul aile Birliğimiz ve okul yönetimimiz ile istişare sonrası gazetenize demecimizi verdik. Domaniç ile ilgili sosyal sorumluluk projelerinde hep en ön safta olan hayırsever iş adamamız Sinan Uysal abim beni telefonla arayarak bu ihtiyaçların giderilmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Sinan Uysal aslında hepimize örnek olacak bir davranış sergiliyordu. Çok duygulandım. Öğrencilerimiz ve okulumuz adına çok mutlu oldum. Sağ olsun, bilgisayar odasına klima dahil kapılardan tutun gerekirse penceresine kadar eksiklerimizi gidereceğini söyleyen hayırsever işadamı Sinan Uysal’a çok teşekkür ediyorum, bol kazançlar diliyorum, Allah ondan razı olsun.” dedi.