BAMBAŞKASIN ÇUKURCA..

Görev Aşkı veya Hizmet Aşkı öyle bir elbisedir ki… Kimisine eğreti durur hiç yakışmaz… Kimisine de öyle bi yakışır ki… sanki o kişi için biçilmiş bir kaftandır.
Ha bi de…
Milletimizde bu kişinin hissettiği bu duyguyu, görev veya hizmet aşkını anlayan veya anlamasını sağlayacak kapasitenin olması önemlidir.
Bu iki unsur bir arada olduğunu düşünün bi de.. işte o zaman yalçın dağlar bile dümdüz yol olur o topluma o millete…
Hizmet eden hizmetin ne olduğunu ne kadar özel ve degerli olduğunu idrak ettiğinde, hizmet edilen toplumda o hizmetin ve hizmet eden kişinin ne kadar özel ve kıymetli olduğunu anladığında… her iki kesimde bu unsurun toplum hayatında vazgeçilemeyecek mihenk taşlarından biri olduğunu kavradığında, işte o zaman o toplumun ilerlemesin ve yükselmesinde hiç bi güç ve kudretin engel olamayacağını anlamış olur.
Işte bu hafta sonunda bu olayı yani hizmet aşkının görev sevdasının birebir canlı canlı yaşamış olduk…
Çukurca Beldesi Belediye Başkanı Sayın Emin TAŞGIN ve Belediye çalışanları bu duygunun ne kadar özel ve ulvî bi duygu olduğunun bil fiil bizlere yaşattılar..
Ha biz bu duyguyu yaşarken ne kadar korktuk bi bilseniz.
Çünkü onlar bize, biz onlara emanettik…
Emaneti teslim eden emaneti teslim ettiklerine elbetde emanetin zayiliğinin sebebini ve hikmetini soracaktır ki biz de bundan bi kaçışı olmadığını hepimiz farkındayız…
Neyseki Bizleri yoktan var eden Yaradana Şükürler olsun ki bizlere emenet edilen sag selamet evine hanesine ulaşmıştır. Ve biz BELDE halkı olarak her zaman yaptığımız gibi seferber olarak bu görev sevdalısının sag sağlim hanesine ulaşmasına vesile olduk…
Boşu boşuna demiyorum… Benim yaşadığım bu diyar benim beldem bambaşka bir diyar..
Küçüğünden büyüğüne, iyi günde ve kötü günde her daim birbirinin yanında yalçın dağlar misali dimdik ayakta ve o ınsanlara babanızın oğlundan veya kızından daha çok güvenirsiniz onlara…

Önce Görev Aşkı’nın Hizmet Sevdası’nın ne olduğunu bize hatırlatan Belediye Başkanımız Sayın EMİN TAŞGIN ve Çukurca Belediyesi Çalışanlarına sonra da emanetin zayi olmaması ve kim olursa olsun onun canını kendi canı bilip onu arama çabası içerisine giren ÇUKURCA BELDE HALKI’ na Teşekkürlerimi bir borç bilirim.
İYİ Kİ VARSIN ÇUKURCA BELDESİ HALKI…