Çalınan koyunlar bulundu

Yılbaşı Gecesi, Domaniç-Aksu yolu üzerindeki bir ağıldan çalınan, Yusuf Bozdağ’a ait 24 adet Küçükbaş hayvan, Domaniç ve Tavşanlı Polisinin ortak operasyonu ile 3 gün sonra Tavşanlı Pazarında satılmak üzereyken ele geçirildi.

Edinilen Bilgiye göre, koyun ve kuzuları, değerinin altında bir fiyata satan hırsızlar, Domaniç ve Tavşanlı Polisinin ortak operasyonuyla Tavşanlı Hayvan Pazarında kıskıvrak yakalandılar.

Adliyeye sevk edilen 3 kişi, ifadeleri alındıktan sonra, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. Sanıklar, mahkeme gününe kadar haftada 5 gün imza atma şartı da getirildi.

Gazetemize açıklamada bulunan Yusuf Bozdağ, “ Yılbaşı gecesi fırtınalı bir geceydi, o yüzden akşamdan hayvanlarıma bakmaya gelemedim. Sabah geldiğimde, kilidin kırıldığını gördüm. 11 baş koyun ve 13 kuzum çalınmıştı. Hemen Polisi aradım. Polis, hayvanlarımın bulunma ihtimali çok az dedi. Ancak ben boş durmadım. Yıllardır bu işi yapıyorum. Şüphelendiklerim vardı. Birde çevre il ve ilçelerde cambaz dostlarım vardı. Hepsini aradım. Durumu bildirdim. Tavşanlı Hayvan Pazarından bir cambaz arkadaşım aradı ve senin hayvanlar bana geldi dedi. Bunun üzerine hemen Tavşanlı ve Domaniç polisini olaydan haberdar ettik. Hayvanlarımın ederi 23-24 bin lira iken hırsızlar hayvanı toptan 11 bin liraya satmaya kalkınca işin içinde bit yeniği olduğunu anlayan cambaz arkadaşım hem beni hem de Tavşanlı Polisini aramış. Pazarlık bitip para ödenir ödenmez Polis hırsızları yakalamış” dedi.

Hayvanlarını alıp geri getiren Yusuf Bozdağ, hırsızlardan davacı olacağını söyledi.

Mustafa Yiğit