CHP Domaniç’te Murat Sert ile ‘Devam’ dedi

Domaniç Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan kongresinde, blok liste ile yapılan seçimde, Murat Sert ve ekibi, Domaniç CHP İlçe Başkanlığına seçildi.

İsmail Usta Oba Çadırında yapılan 37. Olağan kongre yoğum katılım ile gerçekleşti.

Seçime katılan seçmenin tamamının oyunu alan Murat Sert ve arkadaşları, iki yıllığına CHP Domaniç İlçe Başkanlığı görevini yerine getirecekler.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen ve Yönetimi, Saadet Partisi İlçe Yönetimi, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Şimşek ve Mehmet Emin Varol, Kütahya CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz ve İl Yönetimi, Tavşanlı CHP İlçe Başkanı Fisun Aktaka Yıldız, ile çok sayıda partilinin katıldığı kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Divan Başkanlığını İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz’ın yaptığı Olağan Genel Kurulda faaliyet raporu ve İlçe bütçesi Bilal Yiğit tarafından partililere arz edildi.

İLDE EN GÜÇLÜ İLÇE DOMANİÇ AMA BİR DELEGE HAKKI BİLE YOK

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan CHP Domaniç İlçe Eski Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Temel Ergün,  partililere hitaben yaptığı konuşmasında; “ Partimizin oyunu yüzde 50 artırdık ama kazanamadık.  Bunda elbette benim de partimizin de bir takım hataları olmuştur. Biz bunun için gerekirse herkeste özür de dileriz. Keşke katılsaydı da yüzüne de söyleseydim ama vekilimiz kongremize katılamadı. Burada Zeliha başkana söylüyorum. CHP’nin Kütahya da en kuvvetli olduğu ilçe, Domaniç’tir. Ancak Domaniç’in bir delege hakkı bile yoktur. Bunun için Partimizin il yönetimi ve vekilimiz gerekeni yapmasını istiyorum. Bu vesile ile Partimizin tüm üyelerine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞARISIZ BİR DARBE OLMUŞ AMA YİNE DE MECLİS LAV EDİLMİŞTİR

Uzunca bir konuşma yapan İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, “ Ülkemiz hiç olmağı kadar kötü bir durumdadır. Ülkeyi peşkeş çektikleri Hoca Efendi Hazretleri, nasıl olduğunu hepimizin bildiği 15 Temmuz darbesi yapmaya kalkmış ama başarılı olmamıştır. Ancak darbe başarısız olduğu halde, bu darbeden sonra anayasamız değiştirilmiş, yönetim şeklimiz değiştirilmiş, darbe olmuş gibi meclis lav edilip tek adam rejimine ki bunun gerçek adı hanedanlık yönetimidir. Rejimimiz değişmiştir.

Para babaları haremiler, ülkemizin her yanını sarmış rant için dağlarımızı doğamızı katlediyor. CHP Kütahya örgütü olarak Murat dağını haramilerden mahkeme kararı ile kurtardık. Araplara ve yandaşa yeni rant kapıları açacak olan Kanal İstanbul projesine de engel olacağız” dedi.

DAĞLARIMIZ ÇORAKLAŞIYOR DOMANİÇ NE OLACAK

İki dönem CHP İlçe Başkanlığı yapan Ramazan Öztürk, “Murat dağı, Kanal İstanbul, Türkiye sorunları… Bunlar tamam da, Burası Domaniç, 25 yıldır dağlarımız köstebek yuvasına çeviren madencilere hiç ses çıkaran yok. Ormanlarımız çoraklaştı, sularımız kurudu. Olanlarda kanser yapıyor. Bunlara neden eğilen yok” diye tepkilerini dile getirdi.

YANLIŞLARA FIRSAT VERMEYELİM

Yine Eski İlçe Teşkilatı Başkanlarından Ramazan Dündar; “ Benim de içinde bulunduğum dönemde o zaman seçtiğimiz belediye başkanımız görevden ayrılırken bizden AKP için oy istedi. Bu parti içinden çok kahramanlar çıkardı ama maalesef bunlarda oluyor. Bunlara fırsat vermeyelim” temennisinde bulundu.

BİZ BİRBİRİMİZİ ELEŞTİRDİKÇE, YIPRATTIKÇA İKTİDAR OLMAYIZ.

Yeni İlçe Başkanı Adayı vasfıyla söz alan Murat Sert, adı gibi sert bir konuşma yaptı. Sert; “ İşimiz gücümüz bir birimizi eleştirmek, kötülemek, yermek, nerede bu delegenin yarısı, delegeler seçime gelmesin diye çalışanlar oldu. İlçe Başkanımız Belediye Başkanı adayı olunca İlçe Teşkilatı Başkanlığını ben devraldım. Kazanamadık belki ama oyumuzu yükselttik. Canla başla çalışanlar kadar çanla başla içimizden birileri de bize saldırdı.’ Onunla olmaz bununla olmaz’. Eh gel sen aday ol, elini taşına altına koy. O da olmaz ”

CHP Domaniç İlçe Teşkilatı 37. Olağan Genel Kongresinde seçilenler.

Başkan Murat Sert, Asil Üyeler; Necati Candan, Yaşar Çağlar, Ayşenur Çetin, Gülseven Çetin, Halil Güleç, Bülent Sarı, Engin Uysal, Nurettin Yıldız, Bilal Yiğit ve Mesut Zengin.

Yedek Üyeler; Uğur Sağlam, Ahmet Orhan, İsmail Köse, Turgut Açıkgöz, Şeref Cengiz, Abdurrahman Uçar, Hakan Aykan, Mutlu Ulu, Süleyman Vural ve Yusuf Vural.

İl Delege Üyeleri, Murat Sert, Engin Uysal, Mesut Zengin, Halil Güleç ve Bilal Yiğit.

Ayrıca, kongre sonunda tüm geçmiş CHP’li 7Belediye Başkanları, Başkan Adayları ve İlçe Başkanlarına plaket takdim edildi.