MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Mehmet Emre Çakar’ın ismi bir okula verilsin”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Ankara’da otobüs beklerken düzenlenen hain saldırıda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mehmet Emre Çakar ve Iğdır’ın Araklı ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın isminin birer okula verilmesi için Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la TBMM’de görüştü.

Karaköylü Hikmet Çakar’ın oğlu Mehmet Emre Çakar karaciğer hastasıydı. Git gel yapmaktansa Ankara’ya taşınan aile, ablaların Karaciğer nakillerini yapmış sıra Mehmet’e gelmişti. Ama nasip olmadı. 13 Mart 2016 Pazar günü evine dönerken hainlerin tuzağına düştü.

Ahmet Erbaş, 2016 yılında Ankara Kızılay Meydanı’nda yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden Mehmet Emre Çakar ve Iğdır’ın Araklı ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Ali Yılmaz’ın isminin birer okula verilmesini istedi.Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un, bu talebi en kısa zamanda yerine getireceklerinin sözünü verdiğini kaydederek “Bu iki kardeşimiz de şehittir. İkisi de terör saldırısında hayatlarını kaybetmişlerdir. Onların isimlerini birer okula vermek zor olmasa gerek. Bu nedenle TBMM’de Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ile görüşüp durumu aktardım. Kendisi de bana bu konuyu mutlaka çözeceklerini söyledi.” dedi.