Başkan Ankara’da önemli görüşmeler gerçekleştirdi

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Ankara ziyaretinde yaşlı bakım evi, misafirhane ve düğün salonu projeleri ile görüşmeleri gerçekleştirdi.

Başkan Ertürk’ün Ankara ziyaretleri kapsamında gerçekleştirdiği görüşmelerde Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve yatırımcılar ile buluştu.

Bu kapsamda yapılan görüşmelerde Başkan Ertürk, “Ankara ziyaretimizde Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ile görüşmelerimiz oldu. Plan Bütçe komisyon görüşmelerinin sona ermesinin ardından yaşlı bakım evi, misafirhane ve düğün salonu için ilgili bakanlıklar nezdinde gerekli görüşmeler gerçekleşecek. Ayrıca, bu çalışmalar için destek olabilecek firmalar ile görüşmeler gerçekleştirdik.
Yaşlı bakım evi ve misafirhane belediyemize bağış olarak verilen binaya yapılacak. Yaklaşık 25 odası bulunan bina tadilat çalışmalarının ardından başlayacak.
Dört dönüm arazi üzerine kurulması planlanan düğün salonu projemiz, çelik konstrüksiyon veya prefabrik bina yapılmasını planlamaktayız. Bu alanda ses yalıtımı çok önemli. Bu projelerimiz ile inşallah görüşmelerimiz sonucunda gerek bakanlık nezdinde gerekse destekler ile veya Belediyemiz bütçesi ile çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.