Domaniç, Tavşanlı ve Emet yolları bir an önce tamamlanmalı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Domaniç, Tavşanlı ve Emet yollarında sık sık kazaların meydana geldiğini belirterek, yol yapım çalışmalarının bir an önce tamamlanması gerektiğini söyledi.

Meclis genele kurulunda konuşan Kasap, yolların yapılmaması nedeniyle her gün ölümlü trafik kazalarının meydana geldiğini ve vatandaşların bu yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

Yetkililere seslenen Vekil; “Kütahya’nın yolları ve altyapı çalışmaları bir an önce tamamlanmalı ve insanlarımız hayatlarını kaybetmemeli” dedi.

TARIM ARAZİLERİ PERİŞAN VAZİYETTE

Tavşanlı Tunçbilek bölgesinde yolun tek yönlü olması nedeniyle sık sık kazaların olduğunu vurgulayan Vekil Kasap; “Aynı yolda özellikle kamyon trafiği çok yoğun. Özellikle asit tankerleri sık sık devrilmekte. En son iki gün önce bir ölümlü kaza meydana geldi. Bu yolların düzeltilmesi gerekiyor, yıllardır mağdur vaziyetteler. Aynı yol, aynı zamanda Emet, Tavşanlı ve Domaniç’i Balıksesir’e bağlayan yol, ayrıca bu bölge turizm bölgesi. Tarım arazileri de bu asit tankerlerinin devrilmesi nedeniyle perişan vaziyette” diye konuştu.