MAAŞI İÇİN ADAY !?

Seçimlerde en çok duyduğumuz eleştiri, “Maaşı İçin Aday”
Doğru mu ?
Şahsen biz bu eleştiriye yıllarca asla kulak asmadık. Adayların vaadini de adaylığını da ciddiye aldık, onlara inandık.
Ta ki bu yıla kadar…
Her iş, insana hizmet içindir.
İster devletin başı olun, ister mecliste vekil, ister ilde vali, ilçe de kaymakam olun, ister o kurumda bir memur. İster Belediye Başkanı olun, ister muhtar, ya da her hangi bir dernekte, kulüpte, kooperatifte yönetici.
İster iş insanı olun, ister esnaf, ister gazeteci olun, ister çevreci.
Kim olursanız olun ne olursanız olun bir yere seçilerek ve ya atanarak gelmişseniz oradaki göreviniz insana hizmet içindir.
Ya oturduğunuz koltuğun hakkını verir maaşın yanında bir de hayır dua alırsınız, ya da, yan gelip yatarak ‘sallabaşı al maaşı’ yaparsınız…
Ne yaparsanız yapın mutlaka ama mutlaka karşılığını alırsınız. Yaptıklarınızın bedeli size bir gün bir şekilde ödetilir.
Atanarak gelenlerin yanlışlarına ‘YANLIŞ’ demek, bizim biatçı kültürümüze ters. Gerçi haksızlıklar konusunda susmak ta İslam’a ters ama…
Son 31 Mart yerel seçimlerinde her köyde her mahallede muhtar, belde ve belediye de de başkan adaylarımız oldu. Her aday karşısındakine, “ O bu işin maaşı için aday” dedi.
Doğrudur yanlıştır bilemeyiz.
Ama kaybedenler, kaybettikleri gün kendi taraftarlarını yüz üstü bırakıp ortadan kayboldularsa, kazananlar, kazandıkları günlerde ortalıkta zafer kazanmış komutan gibi gezip, esip gürleyip, bir iki de kazma vurup sonra köşelerine çekildilerse…
2019 bitiyor. Domaniç nüfus kaybetmeye itibar kaybetmeye devam ediyor.
Seçilmişlerden tık yok. Bir ara Domaniç’te muhtarlar müthiş bir birliktelik sağlamış güçlerini birleştirmiş seslerini yükseltmişlerdi. Bir siyasi ile bir kaymakam onları anında susturdu. Sonra yeniden toparlandılar bu sefer de seçim oldu. Yeni seçilen muhtarların için de bir ikisinin sesi duyuluyor, diğerleri nerede? Belediyelerimizin sesi de pek çıkmıyor. Peki ya İl Genel Encümenlerimiz. Ne oldu yollar, hastaneler, ceza evleri, İlçemiz ve köylerinin su sorunu kökünden çözecek Pazar alanı Göleti, V.S. yatırımlar ve vaatler?