İşte vefa budur

Geçen yıl Bursa Uludağ Üniversitesinde tedaviler sonuç vermeyince vefat eden ilçenin en sevilen öğretmenlerinden Cemal Aydın ve Sarıot Köyü nüfusuna kayıtlı Şehit Öğretmen Kadir Köse, ‘Öğretmenler Günü’ etkinlikleri kapsamında mezarı başında meslektaşları tarafından anıldı.

Türk Eğitim Sen Domaniç temsilcisi Oktay Yavuz, “Bu değerlerimiz vefat edince değil
eğer unutulurlarsa ölmüş olurlar. Biz elimizden geldiğince buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Domaniç Karşıyaka Mezarlığı’nda buluşan Türk Eğitim Sen üyeleri, dualarla Cemal Aydın’ı öğretmeni yâd etti.

Ardından tipiye yakalanıp donarak şehit olan, Sarıot Köyü nüfusuna kayıtlı Kadir Köse’yi mezarı başında dualarla andılar.

Ziyaretlere ilişkin gazetemize açıklama yapan Türk Eğitim Sen Domaniç temsilcisi Oktay Yavuz, ” Türk Eğitim Sen Domaniç temsilciliği olarak vefanın bir öğretmen için en önemli hasletlerden olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda, üye arkadaşlarımızla birlikte, zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan Cemal Aydın abimizi öğretmenler gününde mezarı başında anmak istedik. Arkadaşlarımızla birlikte okumuş olduğumuz hatm-i şerifin duasını ederek ruhuna hediye eyledik, Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah. Cemal Aydın, nam-ı diğer “Gülen Adam” aramızdan ayrılalı bir yılı geçti, lakin biz halen onun yokluğuna alışamadık. Geçen sene olduğu gibi, bu sene de, bundan sonraki senelerde de onu her öğretmenler gününde bu şekilde yâd etmeye devam edeceğiz. Onu ve memleketimize yaptıklarını unutmayacağız, unutturmayacağız. Ayrıca yine üye arkadaşlarımızla birlikte, 1987 yılında görev yaptığı Elazığ İli Palu İlçesinin Kayalık köyünde tipiye yakalanıp donarak şehit olan, ilçemiz Sarıot Köyü nüfusuna kayıtlı Kadir Köse öğretmenimizi de mezarı başında dualarla andık. Biz Türk Eğitim Sen Domaniç İlçe Temsilciliği olarak, bu iki isim gibi değerlerimizin daha çok anılarak gelecek nesillerimize aktarılması gerektiğini düşünüyor ve o minval üzere hareket etmeyi kendimize düstur ediniyoruz. Bu değerlerimiz vefat edince değil eğer unutulurlarsa ölmüş olurlar. Biz elimizden geldiğince buna izin vermeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm meslektaşlarımın 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum. Başta Başögretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vefat etmiş ve görevi başında şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyoruz, ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah” dedi.