Kazalar halkı isyan ettirdi, emniyet kavşağını kapattılar

İlçe Emniyet Kavşağında meydana gelen trafik kazasında, bir motosikletli yaralandı. Kazadan sonra olay yerine toplanan vatandaşlar,  son zamanlarda artan kazalara yetkililerin duyarsız kalmasına tepki göstererek yolu kapattılar.

Edinilen bilgiye göre, Domaniç – Tavşanlı çevre yolunda meydana gelen trafik kazasında Bursa istikametinden gelen otomobil, motosiklete çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü Semih Cambaz yaralanırken otomobil sürücüsü Ali Serçe kazayı maddi hasarla atlattı.

Olay yerine toplanan vatandaşlar Emniyet Kavşağından artan kazalara tepki göstermek için yolu trafiğe kapattılar. İlçe Emniyet Amiri halkla konuşarak kısa sürede krizi çözdü ve olay yerini dolduran kalabalık sessizce dağıldı.

Tepkili vatandaşlar; “Burası tehlikeli geçiş noktası. Her gün bir kaza oluyor. Dün bir kaza, bugün bir kaza buraya mutlaka trafik lambası, trafik işaretleri konulması lazım. Her gün bir kaza oluyor. Bugün yolu kapatıp protesto ediyoruz” dedi.

Bu yol yapıldığında hatalıydı ve defalarca tepki gösterildi. Bugüne kadar burada sayısız kaza oldu ve trafik kazaları artarak devam ediyor.  Yolda kimin nereden gideceği, kavşağa nereden girip nereden çıkacağı belli değil.  Emniyet kavşağı ile kimse ilgilenmiyor. İlla birilerinin ölmesi mi lazım diye tepkilerini dile getirdiler.