“Çaycı Hüseyin” Domaniç’teydi

Dizi ve tiyatro oyuncusu Çocukları Dumymasın dizisinden “Çaycı Hüseyin” olarak da bilinen Alparslan Özmol’un da oynadığı “Haylaz İbiş” adlı tiyatro, Hisar İlkokulu konferans salonunda öğrencilerle buluştu.

Domaniç Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen ve 810 öğrencinin izlediği “Haylaz İbiş” adlı tiyatro, 3 ayrı perdeyle Hisar İlkokulundaki konferans salonunda sahnelendi.

Oyuncu Alparslan Özmol, yaptığı açıklamada, Osmanlı’nın kurulduğu topraklar Domaniç’te olmaktan çok memnun olduğunu söyledi.

Özmol, ” Böylesine tarihi bir öneme sahip Osmanlı’nın kurulduğu topraklarda olmaktan çok mutlu ve onurluyuz. Bizleri buraya davet ettiler bizde icabet ettik. Çok güzel bir oyun oynadık. Öğrencilerimizle buluştuk” ded

Domaniç Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Salih Turan ise ” İlk etapta sadece kendi okulumuzda yapmayı planladığımız bu tiyatro gösterimini daha sonra Domaniç’in merkez ve köy okullarıyla birlikte yapalım istedik. Çok yüksek bir katılım oldu. Öğrencilerimiz için bu tiyatro oyunu hem öğretici hemde çok eğlenceli geçti” dedi.

Tiyatroda Alparslan Özmol’un yanı sıra, Savaş Ak ve İbrahim Talha Evren Temel’de sahne aldı.