Yılın En İyi Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz oldu

Yılın Kaymakam adayları arasında yer alan eski Kaymakamlarımızdan Mesut Ozan Yılmaz ‘Yılın Kaymakamı’ seçildi.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında ilçemize Vekâleten Kaymakam olarak atanan Mesut Ozan Yılmaz, 27 Ekim’de İlçemizden ayrılarak Van Vali Yardımcısı olarak atandı. Kısa sürede Domaniç ve köylerinde halkla iyi ilişkiler kuran, gönülleri fetheden Yılmaz, 31 Ekim tarihinde ‘Yılın Kaymakam adayları’ arasında yer aldı. Yaklaşık 2 ay süren oylama sonucunda eski Kaymakamımız Mesut Ozan Yılmaz, ‘Yılın Kaymakamı’ seçildi.

Kaymakam Yılmaz, her Cuma bir köyde Cuma Namazını müteakiben Köylerde düzenlediği Halk Günlerinde halkla bire bir görüşerek dertlerine deva, sorunlarına çare olmaya çalıştı. 4 Ay kaldığı ilçemizde 4 tam gün bile Kaymakamlık makam koltuğunda oturmadan, tüm devlet kurumlarını sık sık denetleyerek, halka hizmetin aksamaması için gece gündüz mücadele etti. Ani den çıkan Kaymakamlık atamaları kararı ile ilçemizden ayrılarak Van Vali Yardımcılığına getirildi.

Tüm bu çalışmaları yetkililer tarafından gözlenen Kaymakam Mesut Ozan Yılmaz, Yılın En iyi Kaymakamı listesinde en üst sıralarda yer alarak, oylamalar sonucu Yılın Kaymakamı seçildi.

Bir insanın doğduğu yere ve doyduğu yere borcu vardır diyen Kaymakam Yılmaz, “Eğer bu oylamada kazanırsam bunu Domaniç’e borçluyum demiştim. İnşallah Domaniç’i her yerde kültürünü, doğasını, tarihini ve tarım ürünlerini tanıtacağıma söz vermiştim. Çok şükür ‘Yılın Kaymakamı’ seçilmem dolayısıyla bunu da gerçekleştirmiş olacağım. 14 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak olan ödül töreninde Domaniç’i en iyi şekilde tanıtacağız. Tüm Domaniç halkına sevgi ve saygılarımı sunarım. Oylama da destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.