Öğretmenler Günü Kutlandı

Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması Domaniç Hisar İlkokulu Okulu Konferans salonunda yapıldı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk tarafından yapıldı.
Şentürk, “Öğretmenler Günü olarak kutladığımız böylesine önemli bir günde sizlere duyulan sevgi, şükran ve minnet duygularını bir kez daha ifade etme imkanı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler sorumluluğu büyük ve bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularısınız. Aydınlığa giden bir yolda gösterdiğiniz emek, sabır ve özveriyle size emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde eğitime hazırlanın mücadelesini vermektesiniz” dedi.
Program, Emektar Öğretmenler adına konuşan Mehmet Demiröz ve genç öğretmenler adına Coğrafya Öğretmeni Ramazan Eren’in konuşması, Öğrencilerin hazırladığı video gösterimi, Sena Kartalmış’ın seslendirdiği ‘Sanatkar’ şiiri, Müdür Yardımcısı Semiha Tunç’un seslendirdiği ‘Şehit Öğretmenler’ anekdotu, tiyatro gösterimi ve Güzel Sanatlar Öğretmeni İlkay İlknur Avaçar’ın resim çizimi ile devam etti.
Güzel Sanatlar Öğretmeni İlkay İlknur Avaçar’ın çizdiği resim Kaymakam Ahmet Salih Poçanoğlu ile birlikte tamamlandı.
Program sonunda, resim, şiir, kompozisyon, masa tenisi, voleybol ve futbol turnuvasında dereceye girenlere Domaniç Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Emekli Milli Eğitim Müdürü Bayram Ali Kardeş tarafında ödülleri verildi.