Yılın Köyü ilan edildi

Bursa Kütahyalılar Derneği, 2019-2020 Yaren Geceleri sezonunu açtı.

Dernek, ilk Yaren Gecesine Üzüm Festivali/Tahta Araba Yarışı ve Futbolda Domaniç Şampiyonu olan Muratlı Köyü halkını davet etti.

Dernek Başkanı Beyhan Gündüz, “Derneğimiz Muratlı Köyünü Yılın Köyü İlan etmiştir” dedi.

Mali Müşavir Beyhan Gündüz Başkanlığında ki Bursa Kütahyalılar Derneği, her yıl kış aylarından düzenlediği Yaren Gecelerinin startını geçtiğimiz hafta Cuma Günü verdi.

2019/2020 Yaren gecelerinin ilki olan geceye, Üzüm Festivali/Tahta Araba Yarışı ve Futbolda Domaniç Şampiyonu olan Muratlı Köyü halkı davet edildi. Bursa basınının da yoğun ilgi gösterdiği Yaren Gecesinin ilk akşamında sanatçı Ali Saruhan, yaptığı muhteşem sunumla gerçek bir televizyoncu olduğunu bir kez daha ispatlarken salonu dolduran yüzlerce kişiyi de yaptığı esprilerle kahkahalara boğdu.

Daha sonra mikrofonu eline alan Dernek Başkanı Beyhan Gündüz, derneğin ve yaren gecelerinin maksadını anlatan konuşmasının ardından. Yönetim kararıyla Muratlı’yı ‘Yılın Köyü’ ilan ettiklerini açıkladı.

Başkan Beyhan Gündüz, “Tüm imkânsızlıklara rağmen kendinden çok daha güçlü takımların arasından şampiyon olarak çıkan Muratlı Spor’u tebrik ediyorum. Elbette sadece büyük bir aşk ve azimle kazanılan bu şampiyonluğu kuru bir tebrikle buradan uğurlamayacağız. Takımızın ihtiyaçlarından bir kısmını biz dernek olarak karşılayacağımıza söz veriyoruz. Ayrıca, Domaniç’in hiç göç vermeyen ve hatta belki de Kütahya’nın tek göç vermeyen Köyü olan Muratlı Köyünü de buradan tebrik ediyoruz. Yolum yok, suyum yok, diye bahane üretmedi. Köyde olacak işe baktı. Üzümle marka, tahta araba yarışı ile popüler, şampiyonluk ile lider oldu. Muratlı. Bahane üretmedi iş üretti. İlçemizin adını Türkiye’ye duyurdu. Bu yüzden bizde dernek olarak bu köyümüzü ‘Yılın Köyü’ ilan ediyoruz ve gelecek festivallerde desteklemeyi vaat ediyoruz” dedi.

Muratlı Festival komitesi tarafından hazırlana gecede Muratlılı yerel sanatçılar sahne aldı. Köy oyun ekibi halk oyunlarını sergiledi.

Geceye damgasını vuran bir olay yaşandı.

Kent Meydanında 7. Katta bulunan dernek binasının 4 kişilik asansörüne 7 kişi binen Bulamırlılar, asansörde bir saat mahsur kaldı. Asansör mağdurları, gece yarısı gelen teknik ekip tarafından kurtarıldı.