Lavanta tarlası gelir kapımız olacak

Çamlıca Köyü Muhtarlığı tarafından ıhlamur ve Lavanta dikim programı yapıldı.

İlçe protokolün katılımı ile Çamlıca Göledi çamlığına 5 dönüm araziye gelir getirici ürün olarak 400 adet Ihlamur fidanı dikilirken Kantar Mevkiine ise yine 5 dönüm araziye 2 bin adet lavanta fidesi dikildi.

Çamlıca Köyü Muhtarlığı ve Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü girişimleri ile gerçekleşen törene İlçe Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, Daire Amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bilindiği üzere son yıllarda ülkemizde eko turizm alanında çoğu il ve ilçelerde yatırımlar yapılıyor.

Özellikle şehirlerde yaşayan insanların hafta sonları kaçamak yapmak için, iş hayatında ki stresi atmak için Eko turizm alanlarına yöneldikleri gözlemlenmektedir.

Bu konuda doğa turizm ve eko turizm alanında yatırım yapan il, ilçe ve kasabalara rağbet artmış ve yatırımlar bu yönde ilerleyerek yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Domaniç’in her köyü ayrı bir değer ile zenginleştirilebilir

Çamlıca Köyü Muhtarlığı bunu fark ederek büyük bir projeye imza atmış oldu. Taş ev ve ahırları ile zengin bir yapıya sahip olan Çamlıca Köyü ayrıca Göç Yolu projesi kapsamında da yer alıyor.

TANAP’ın desteği ile zengin olan kültürüne bir yenisini daha ekleyerek kadınları tarafından halı dokumaya da başladılar. Muhtar Numan Yaşar’ın girişimleri ile şimdide 5 dönüm arazide Lavanta tarlası oluşturuldu. Hem ürünleri kozmetik alanında satılacak hem de Domaniç çevre yolu alanında görsel bir şölen sunarak buraya turist çekecek.