Kaymakam Poçanoğlu öğrencilere başarı hikayesini anlattı

Hisar İlkokulu tarafından, okul konferans salonunda Kaymakam Ahmet Salih Poçanoğlu’nun katılımı ile ‘Kariyer Günleri Etkinliği’ düzenlendi.

Hisar İlkokulu’nun ‘Kariyer Günleri’ Kasım ayı konuğu İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Salih Poçanoğlu oldu. Kaymakam Poçanoğlu, başarı hikayesini anlattıktan sonra miniklerin sorularını cevapladı.

Okul Müdürü Aykut Güleç, “Okulun 4.sınıf öğrencilerine yönelik düzenlediği ‘Kariyer Günleri’ etkinliğindeki amaç, derslerde kazandırmaya çalıştığımız teorik bilgileri ve yetenekleri hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını bilmelerini, kurumları tanıyarak kararlarını kendilerinin vermelerini sağlamak. Ayrıca kendilerini ifade edecek ortamlar hazırlamak, meslekleri her yönüyle tanımalarını sağlamak. Doğru hedefler belirleyerek, kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak. Öğrencileri, başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlamak. Kendisini tanıtan ve öğrencilerimizin merak ettiklerini güzel bir sohbetle cevaplayan, minik kalpleri kırmayarak programımıza katılan Kaymakamımıza bundan sonraki hayatında başarı, sağlık ve mutluluklar dileriz” dedi.