Şampiyon Muratlıspor

Domaniç 1. Amatör Küme şampiyonu 20 puanla Muratlıspor oldu.

2019-2020 sezonunun Domaniç grubunda şampiyon olan Muratlıspor kupasını Domaniç İlçe sahasında Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz ve Futbol İl Temsilcisi Nuri Ercura’nın da katılımı ile aldı.

Kupa töreni Muratlıspor-Çamlıcaspor maçı öncesi gerçekleşti. Törene, Köy Muhtarı Cihan Ay, Kulüp Yönetimi, Teknik heyet, futbolcular ve taraftarlar katıldı.

Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz, “2019-2020 sezonunun ilk kupayı burada veriyoruz. Tabi biz Muratlıspor, Çukurca Belediyespor kurulumunda büyük mücadele verdik. Önce Çukurca Belediyespor evraklarını hazırladık bu arada Muratlıspor kulübü de bizde katılmak istiyoruz dediler. Bizde onlar adına bu lige yetiştirebilmek için sizlerin başta Muhtarımız olsun, Kulüp Başkanımız olsun Muratlı köyü ile birlikte hep beraber büyük bir özveri gösterdiniz. Tüm oynana maçlarda da başarı sağladınız ve Domaniç grubunda şampiyon oldunuz. Biz özellikle Ankara Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu yönetim kurulu olarak sizleri tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Tabi burada hava şartları diğer ilçelere göre ağır geçtiğinden dolayı maçlarımızı hemen başlattık. Simav’da sizlerle birlikte başladı. Buradan artık Play-Off’lara geçeceksiniz. Play-Off’da7 takım var buradan 3 takım Süper Amatör’e terfi edecekler. İnşallah bu ilçemizden de bir takım olmasını arzuluyoruz. Kulüp Başkanımız olmak üzere, Muhtarımız, Takım Kaptanlarımız, futbolcularımız, seyircilerimiz, sizleri yöneten kardeşlerimiz tüm köy halkını kutluyoruz.

Kulüp Başkanı Mehmet Gün, “Biz bu yola köyümüzde olan birlik ve beraberliğin gücü üzerine yola çıktık. Köyümüzde kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına yani 7’den 70’e gerçekten herkes bizlere destek oldu. Kimi maddi, kimi manevi destek verdi. Çok şükür bu güven ve azimle şampiyon olduk ve köyümüze kupayı getirdik. Bu çıktığımız yolda bizlere verdiği desteklerden dolayı Kütahya ASKF Başkanım Murat Cengiz’e ve yönetimine çok teşekkür ederiz” dedi.

Kupa töreninin ardından Muratlıspor, Çamlıcaspor’u 1-0 yendikten sonra konvoy halinde Muratlı köyünde kutlamalar gerçekleşti.