Çukurca yolunda virajlar kalkıyor

İlçemizin tek beldesi olan Çukurca yolunda ki virajlar kalkıyor, yol ise genişletiliyor.

Çukurca Belediyesi ve Domaniç Özel İdare Ekipleri ortaklığıyla başlatılan çalışma neticesinde, Çukurca yolundaki irili ufaklı virajlar kaldırılıyor.
Belde halkının arsa ve tarlalarından feragat etmesiyle başlatılan çalışma neticesinde, 6 ‘sı büyük tüm virajlar kalkıyor.

Sadece belde girişindeki iki büyük viraj haricinde tüm yol düm düz olurken aynı zamanda genişliyor.

Belediye Başkanı Emin Taşgın, “ Seçimlerde verdiğim vaatleri bir bir gerçekleştiriyorum. Bu konuda bana yardımcı olan Belde halkıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Yol genişletme ve virajları kaldırma konusunda hangi tarla ve ya arsa sahibine gittiysek bizi geri çevirmedi. Beldemiz için el ele vererek yolumuzu genişletiyor ve virajları kaldırıyoruz. Ayrıca bu çalışmamızda bizlere destek veren İl Genel Meclis Başkanıma, İl Genel Meclisi üyelerime, ilçe Ak Parti Başkanıma ve Domaniç Özel İdare Müdürlüğüme teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan Ilıcaksu ’ya çevre yolu çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Emin Taşgın,
“Ilıcaksu ‘ya çok sayıda turist geliyor, İlçemizin en büyük köyü Muratlı ve tek belde Çukurca hep aynı istikamette olunca özellikle yaz aylarında trafik çok sıkışıyor. Kazasız belasız atlattığımız her güne şükretsekte bu güzergâh ta tehlike günden güne artıyor. Bu yüzden Ilıcaksu yolumuzun mutlaka rahatlatılması lazım. Çevre yol ile bu sorunda ortadan kalkacak. Çevre yolu Domaniç, Ilıcaksu, Muratlı ve Çukurca trafiğini rahatlattığı gibi Ilıcaksu halkı için de yeni arsaların çıkmasına tarlaların değerlenmesine vesile olacak. Bu projemizin de gelecek yıl tamamlanacağını umuyoruz” dedi.