Öğrencilerden “10 Kasım” koreografisi

İlçemizde lise öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla koreografi hazırladı.

Domaniç Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla koreografi hazırladı.

Yaklaşık 120 öğrenci ve 7 öğretmeninin de desteğiyle okul bahçesinde, Atatürk’ün ebediyete intikal tarihi olan 10 Kasım’ı oluşturdu.

Yazının yanına Türk bayrağı ve Atatürk posteri de açılan koreografinin görüntüleri, sosyal medyada da paylaşıldı.

Okul müdürü Erkan Rüstemoğlu, “Öğretmen ve Öğrencilerimizle beraber 10 Kasım koreografisi oluşturduk. Çok iyi bir görüntü çıkardık. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Okul öğrencilerinden Ayşe İnal ise yaptığı açıklamada, “Domaniç Osmanlı’nın doğduğu Yörük toprakları. Bizler Yörük’üz, Atatürk’te Yörük’tü. Bu yüzden Atatürk’ü daha yakın hissediyoruz kendimize. Bizler Hayme Ana’nın torunlarıyız. Bizim köklerimiz burada Osmanlı’yı kurdu, Atatürk’te Türkiye Cumhuriyeti kurarak soyumuzu devam ettirdi. Bu hüzünlü günde onu minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.