Tabiat Parkı Domaniç Belediyesinin oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Türkiye’nin 210.
Tabiat Parkı, ihaleye katılan Domaniç Belediyesine ait şirket kazandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kütahya Şube Müdürlüğü faaliyet alanı sınırları içerisinde yer alan 7+22 yıllığına ve 18 Ekim 2019 Saat 14:30’da ihalesi yapıldı.

İhale şartnamelerinin tamamını tamamlayan Domaniç Belediyesi bünyesinde kurduğu şirket üzerinden Topuk Yayla Tabiat Parkı ihalesi kazandı.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Domaniç sadece tarihi ile değil, Doğası ile çok meşhur bir ilçedir. Bu amaçla göreve geldiğimiz ilk günden itibaren turizm noktasında çalışmalar yaptık ve bu konuda önemli gelişmeler elde ettik. Domaniç’in dışa açılan yüzü dağlarımızdır. Buraya yapılması planlanan Türkiye’nin 210. Tabiat parkı projesi kapsamında gerekli hazırlık ve çalışmalarımızı yaparak ihaleye katıldık ve ihale şartnamelerinin tamamını eksiksiz tamamlayarak ihaleyi kazandık. Bundan sonra yapılması gereken bir ve beraber bu özel alanı tamamlamak ve Domaniç’te özellikle konaklama sorununu ortadan kaldırmak en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Burada Kır lokantası ve konaklama hizmeti haricinde tüm köylerimizi kapsayacak yöresel ürün satış noktalarımız olacak. Burada sadece tek kişi kazanmayacak tüm Domaniç Kazanacak. Buradan ayrıca, emeği geçen Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş’a da çok teşekkür ederim” dedi.