Selim Dede Mesire alanı 200 fidanla buluşturuldu

Çukurca Belediyesi tarafından yapılan organizasyon ile Selim Dede Mesire alanına 200 fidan dikildi.

Çukurca Beldesi Kızılsaray mevkiinden Selim Dede Mesire alanına kadar 12 km hat, imece usulüyle vatandaşların da gayretleriyle gece gündüz demeden çalışarak suyu mesire alanına akıttılar. Gelen su ile birlikte bölgeye Sarıçam, Sedir, Karaçam, Akça ağaç ve iğde fidanları dikildi. Selim Dede Mesire alanında yapılan törene, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, İlçe Jandarma Komutanı Samet Yıldırım, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Şimşek, Mehmet Arif Varol, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “Su hattı çalışma esnasında, Çukurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, gönüllü çalışan vatandaşlarımıza, maddi ve manevi destek sağlayan hayırseverlere ve dualarını eksik etmeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’

Başkan Taşgın, “Selim Ata Mesire alanına hibe olarak gelen fidanları belde halkı ile birlikte toprak ile buluşturduk. Yaklaşık 200 fidanın yanında gelir getirici fidanlarda dikildi. Atalarımızın dediği gibi, ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ düsturu ile inşallah bu tür çalışmalarımız devam edecek” dedi.