Çukurca Belediyesi Meclisinden ‘Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek

Çukurca Belediye Meclisi 17.10.2019 Perşembe günü saat 19.00’da Belediye Başkanı Emin Taşgın Başkanlığında olağanüstü Meclis toplantısı yaparak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyini terör örgütlerinden temizlemek için başlatmış olduğu ‘Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdi.

Meclis Başkanı Emin TAŞGIN, ‘’ 9 Ekim 2019 günü Silahlı kuvvetlerimiz tarafından başlatılan Barış Pınarı harekâtına destek amaçlı olağanüstü toplanmış bulunuyoruz. Belediye meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildirmektir. İnanıyoruz ki gün millet olarak kenetlenme günüdür. Her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir. Ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.’’ diyerek. Barış Pınarı Harekatı” açıklamasını okudu: Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşlarımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR

Suriye’ de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriye’ linin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.” Bildirisi meclisimizce yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Emin TAŞGIN bildirinin okunmasının ardından, Suriye’nin kuzeyinde hain terör örgütleriyle ile mücadele eden kahraman ordumuza destek olmak ve Türkiye’nin yıllardan beridir terör örgütleriyle haklı mücadelesini ortaya koyarak duygu ve düşüncelerini belirtmek adına böyle bir toplantı yaptıklarını söyledi. Başkan Emin TAŞGIN, “Bu okunan metin ile hem cephedeki Mehmetçiğimize hem de ülkemize destek olmak, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya duyuruyoruz Belediye meclis üyeleri olarak, ‘Barış Pınarı’ harekâtında devletimizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Çünkü söz konusu olan vatanımızın güvenliğidir. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar Mehmetçiklerimize başarılar diliyorum ” diye konuştu.
Belediye Başkanı Emin TAŞGIN, tüm meclis üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.