Muratlı Üzüm Festivalinde Kıran Kırana Tahtalı Araba Yarışı

Festivalde Ağanın Tahtalı Arabası 4 Bin TL ye satıldı.

Muratlı Köyün de, 5 yıl aradan sonra Domaniçli iş adamı Sinan Uysal ve Uğur Derin Dondurucu’nun katkılarıyla bu yıl tekrarlanan Üzüm Festivali ve Tahtalı Araba Yarışı BulamuRalli, Pazar günü Muratlı Köyü Kayabaşı mevkiinde yapıldı.

Tahtalı araba yarışın da büyüklerde, 1. Mücahit Şen, 2. Harun Karaman, 3. Bircan Kocaman, küçüklerde ise 1. Yusuf Şen, 2. Musa Akkaya, 3. Ege Karakaya oldu.

En güzel üzüm yarışmasında, 1.Ramazan Çetin, 2. Şenol Şen, 3. Ahmet Kahraman, en güzel sarma yarışmasında, 1. Nuray Dalkız, 2. Perihan Yaman, 3. Petek Kocaman oldu.

Ağalık İçin İhaleye çıkarılan Tahtalı Araba ise 4 bin TL’ye, Recep Ay’ın oldu.

Hatice Aykan’ın öğrencilerinden olan Muratlı Köyü Folklor Ekibi, Bihter Arslan denetiminde halk oyunlarımızı oynadılar. Festival, Hüseyin Arslan, Ramazan Karaman ve Emel Örgün Konserleri ile son buldu.

Suriye’de ki operasyonda Vatan için mücadele veren Mehmetçikler için sahne önünde dev bir bayrak açarak, Mehmetçiğe destek veren Muratlı Köyü Halkı, İstiklal Marşı birincisi Büşra Dalkız’ın okuduğu istiklal Marşımızı ayakta dinleyerek Askerimizin yanında olduğunu belirtti.

Köy Muhtarı Cihan Ay, Muratlı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gün, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz’ın konuşmalarının ardından sahaya çıkan BulamuRalli yarışmacıları ilk önce yarış pistinde farkındalık mesajları verdiler.

Tahtalı Araba Pilotlarından Farkındalık Dersi

Devletimizin Kamu Spotları ile başlattığı bazı farkındalık projelerine Tahtalı Araba Pilotları da dikkat çekti.

Yaya öncelikle yolda durarak yayalara yol verme, sollama yasağı, dikkat radar, hız yapma gibi kamu spotları tahtalı araba sürücüleri farkıyla halka anlatıldı.

Kimler Katıldı

Muratlı’da ki Festivale, Kaymakam Mesut Ozan Yılmaz, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, İlçe Jandarma Karakolu Komutanı Teğmen Samet Yıldırım, Mal Müdürü Mümin Tutal, Muhtarlar Derneği Başkanı Sadık Eryaşar, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Köy halkı ve çevre köy il ve ilçelerden yaklaşık 3 bin civarında vatandaş katıldı.