Kocayayla’ya destek sözü

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz Kocayayla Mesire alanına destek sözü verdi.

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ve beraberindeki heyet Domaniç’in turizme açılması noktasında önemli bir ivme kazandıracak olan Kocayayla Mesire alanında incelemelerde bulundular.

Burada yapılması planlanan, C tipi mesire alanı içerisinde 250 metre kare kır lokantası, kır kahvesi, bay bayan tuvalet ve mescit, macera parkı ile paintball alanı, piknik alanları, oyun alanları ve mini gölet yapımı ile ilgili 2020 bütçesine ödenek ayrılarak İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi olarak her türlü desteğin sağlanacağının sözü verildi.

Başkan Yılmaz, çalışmaların başlatıldığında gerekli ödeneğin aktarılacağını belirterek, şunları söyledi.

Yılmaz, “Domaniç doğası ve tarihi konumu itibari ile gerçekten Kütahya için önemli bir ilçedir. Bu kapsamda burada yapılması planlanan C tipi mesire alanına İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisimiz tarafından ödenek ayrılacak. Bilindiği üzere Meclisimiz tarafından tarımsal desteklere verdiğimiz yatırımlarda burada her zaman büyük başarılar elde ettik. Özellikle cevizi, çileği, üzüm bağları gibi gelir getirici ürünlerde önemli yatırımlar yaparak bu bölgelerde büyük başarılar elde edildi. Şimdi sıra Domaniç’te üretilen ürünlerin tanıtımı olduğunu düşünerek, Domaniç’in Turizme açılan noktalarından bir tanesi olan Kocayayla mesire alanına destek vermekte. 2020 bütçesine ödenek ayrılarak burada yapılması planlanan projeye destek olacağız” dedi.