Grup yolu için incelemeler yapıldı

İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ve beraberindeki heyet Çukurca grup yolu ve Domaniç’i Kütahya’ya bağlayacak Erikli yolu için incelemelerde bulundu.

Yol incelemelerine, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Şimşek ve Mehmet Arif Varol katıldı.

Yapılan incelemelerde, TANAP tarafından önümüzdeki yıl yapılacak olan 7 Km’lik Erikli yolu ile İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan Ilıcaksu, Çukurca, Erikli grup yolu incelendi.

Başkan Yılmaz, “Yapılması planlanan yollar ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, Domaniç’i Kütahya’ya bağlayacak olan Erikli yolu bilindiği üzere hem Doğalgaz hattı çalışmaları hem de orman yangını sonrasında büyük tahribata uğradı. Bu kapsamda Erkli köyümüze yapılması planlanan 7 Km’lik yolumuz önümüzdeki yıl TANAP ekipleri tarafından yapılacak. Domaniç’in tek beldesi olan Çukurca Beldemzinde destekleri ile yolu genişletme çalışmalarımız bu yıl içerisinde hava şartlarına göre tamamlanacak. Çalışmalarımız 1-2 hafta içerisinde başlayacak. Bu yol herkes için önemli bir yol. Herkes destek vermelidir.
Ilıcaksu mahallemizden Çukurca Beldemiz oradan Erikli köyümüze kadar yeni grup yolu planlamaktayız. Bu kapsamda özellikle Ilıcaksu Mahallemizin desteklerine ihtiyacımız var. Özellikle Orman yangınında büyük araçların kullanımı sırasında Ilıcaksu mahallemizin içinden geçen yol dar ve virajlı olması nedeniyle sıkıntılar meydana geldi. Bu sıkıntı sadece orman yangını değil diğer doğal afetlerde karşılaşabiliriz. Bu yolun açılması herkes için hayırlı olacak. Allah korusun yangın vb. doğal afetler herkesin başına gelebilir. Bu amaçla Çukurca Beldemize kadar yeni grup yolu yapmak zorundayız ve bu konuda tüm halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.