KÜSAD, Domaniç’i Bursa’da tanıtıyor

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) tarafından hazırlanan ve bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Kuruluşun Beşiği Domaniç’ sergisi, Bursa’da yapılan Anadolu Günlerinde sanatseverlerle buluştu.

Domaniç ilçesindeki güzellikleri tüm Türkiye’ye tanıtmak adına önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) il il gezmeye devam ediyor. Bursa’da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Anadolu Günlerinin konuğu olan KÜSAD, Kuruluşun Beşiği Domaniç’ sergisinin 9’uncusunu Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde görücüye çıkardı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Fâtih Gölgeli, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Bursa Kütahyalılar Dernek Başkanı Beyhan Gündüz ile çok sayıda sanatseverin katılımıyla açılan sergiye vatandaşların da ilgisi büyük oldu.

ESERLERLE ANLATILDI

Domaniç’in doğa, tarih ve kültür değerlerinin incelenip araştırılması sonucunda meydana getirilen eserler sanatseverlerin beğeni ve takdirlerini kazandı. 28 sanatçı ve 74 eserin yer aldığı serginin temel hedefinin Domaniç’in coğrafyasının, tarihinin ve kültürünün gün yüzüne çıkartılarak bir cazibe merkezine dönüştürmek olduğunu ifade eden KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, “Domaniç’imizi KÜSAD sanatçılarımızın yaptığı eserlerle il il gezerek tanıtmaya devam ediyor. Bu projemizin hayata geçirilmesi ile de Domaniç ilçemiz yatırımcıların fotoğraf kulüplerinin ve bazı üniversitelerimizin eczacılık fakültelerinin şimdiden ilgi odağı haline geldi bile. Bu programın gerçekleşmesi aşamasında katkılarını esirgemeyen ve hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak destek veren herkese sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.