Bu da kamyoncu düğünü

Domaniç İlçesinde bu hafta sonu yapılan düğüne kamyoncular damgasını vurdu.

Gelin arabasının tır çekicisi, düğün konvoyunun da kamyonlardan oluştuğu düğünle bir ilki gerçekleştiren kamyon şoförü damat Emre Gündoğdu, ‘Bu da Kamyoncu Düğünü’ dedi.
Hafta sonu Domaniç’te yapılan bir düğün konvoyu görenleri şaşkına çevirdi.

Damat Emre Gündoğdu, “ Kamyon şoförlüğü benim baba mesleğim. Rahmetli Babam 55 yıl kamyon şoförlüğü yapmış. Ben de 12 yıldan beri aynı mesleği yapıyorum. Babam Düğünümü göremedi ama onu ve çok sevdiği mesleğini düğünümde görmek için böyle bir şey yapmak istedim. Gelin almaya çalıştığım tırın çekicisiyle gittim. Kamyoncu arkadaşlarım ve babamın kamyoncu arkadaşları da bana eşlik etti. Görenler hem çok şaşırdı hem de ilçede çok sevilen babamı yad ettiğim için beni tebrik etti. Konvoyumuza çoğu kamyoncu 115 arkadaşımız katılmış herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Evin önüne gelen kamyonları görünce şaşkına dönen gelin Elif Karaağaç, “Koca kamyon süslenmiş olarak evin önüne gelince önce çok şaşırdık. Ama söz konusu Emre olunca şaşkınlığımız uzun sürmedi. Emre her şeyi ile farklı bir çocuk. Ben de onun bu farklılığını sevdim zaten. Gelin arabası yapılan koskoca tır çekicisine binmek zor oldu ama benim gibi güzel bir gelini de çekmek ancak bir tır çekisiyle olurdu” diye espri yaptı.

Gelin arabası gibi süslenmiş tır çekicisini görenler önce şaşırsa da, İlçenin en eski şoförlerinden Rahmetli Canip Ağanın oğlu Emre’nin bunu babası için yaptığı öğrenilince eski dostlar gözyaşlarını tutamadılar.