BulamuRalli de herkes yarışabilir

Bu yıl 6 Ekim Pazar Günü yapılacak olan BulamuRalli Tahtalı Araba Yarışı ve Üzüm Festivaline herkes katılabilir.

İlki, 2014 yılında yapılan BulamuRalli tahtalı Araba Yarışı ve Üzüm Festivali bu yıl 6 Ekim’de yapılacak.

Ana Sponsorluğunu Sinan Uysal’ın bayisi olduğu Uğur Derin Dondurucunun yaptığı festivale, Domaniç ve tüm köylerinde oturan 18 yaş üstü herkes tahtalı arabasını yapıp yarışmaya katılabilir.
Emel Örgün’ün sahne alacağı festivalde sarma yarışması, üzüm yarışması gibi etkinlikler de yer alacak.

Festival sonun da ise hayatını kaybeden köy halkının fotoğrafları sine vizyon gösterileri ile anılacak.

Köyün Siğil Çamı olarak bilinen tepesinde gerçekleşecek festivale pazarcı esnafı, Pazar kurabileceği gibi, isteyen de el emeklerinin satışını yapabilir.
Ayrıca üzümüyle meşhur Muratlı Köyünde üzüm yetiştiricileri ürünlerini de pazarlayacaklar.
Komite adına açıklama yapan Komite üyesi ve Üzüm Festivalinin fikir babası Mustafa Yiğit, “ Atalarımız nerde hareket orada bereket demişler. Bu bağlamda her köyümüzün özelliklerini ön plana çıkaran ‘Her Köyde Bir Festival Olsun’ ana teması ile 5 yıl önce yola çıkılmış ancak bazı nedenlerle ara festivale ara verilmişti. Muratlı Köyünde ki ilk festivalin ardından İl Tarım, İlçe Tarım, Domaniç Ziraat Odası, Kaymakamlık ve Özel İdare başta yeni üzüm fideleri olmak üzere hatırı sayılır destekler vermişti. 4 yıl önce dikilen üzüm fidanlarından bu gün Muratlı’da onlarca insan ekmek yiyor. Bu tür etkinlikleri birliğimizi ve dirliğimizi artırırken ekmeğimize de katkı sağlar. Tüm köylerimizi önce Muratlı’daki festivale davet ediyoruz. Ardından da her köyümüzde bir etkinlik için tüm köylerimize çağrıda bulunuyoruz” dedi.