Okullar açıldı

İlçemizde, 18 okulda 1790 öğrenci ve 170 öğretmen ile, 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı.

Bu yıl yapımı tamamlanan Hisar İlkokulunda düzenlenen 2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılış programı yeni konferans salonunda yapıldı.

2019-2020 Eğitim öğretim yılı açılış programı bu yıl yapımı tamamlanan Hisar İlkokulunda düzenlendi.

Programa, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Şuayip Çakır, daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.Hisar İlkokulu Konferans salonunda düzenlenen program, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk tarafından yapıldı.

Program, İlçe Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz’ın konuşması ile devam etti. Kaymakam Yılmaz, “Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Hepinizi şuurlu birer fert olarak yetişmenizi ve ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkacağınızı ümit ediyorum. Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağımızdan hiç şüphem yoktur. Velilerimizin de olumlu ve yönlendirici katkıları, çocuklarımıza yapacakları rehberlik; onların üretken, araştıran, yorumlayan, sağlıklı bireyler olarak yetişmesinde önemli bir etkendir. Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmemiz için bilgi ve donanıma sahip olmamız gerektiğinin bilincinde olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız yatırımlara özen göstermeye, bunları kaliteyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının, sevgili öğrencilerimizin ve ailelerimizin 2019-2020 eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder; sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım” dedi.Konuşmaların ardından program, Şiirlerin okunması, Usta Öğretici Hatice Aykan Yönetiminde Halk oyunları gösterisi ve 4. Sınıf öğrencilerinin 1. Sınıfa başlayan öğrencilere hediye takdimi ile son buldu. Ayrıca programda, protokol üyeleri 1. Sınıf öğrencilere hediye verdi.