800 Tonluk Su Deposu Tamamlanıyor

Domaniç Belediyesi ve İller Bankası arasında yapılan sözleşmeler ile ihale edilen 800 tonluk su deposu tamamlanıyor.

Domaniç Belediyesi ve İller Bankası işbirliği ile şubat ayında 800 tonluk su deposu kurulması ihalesinin ardından tamamlanmak üzere son sistem olarak ihale edilen su deposu tamamlandığında İlçede su sorunu çözüme kavuşacak.

Ertürk, “Halkın sağlığını bozacak tehlikelere kaşı tüm önlemlerimizi aldık”

Şubat ayı içerisinde ihale edilen ve yaz ayları içerisinde inşaatı başlayan yeni su deposu borularında kesinlikle çelik ve demir aksam kullanılmadı. Ayrıca deponun havalandırmaları, camları ve kapı girişleri halkın sağlığını tehlikeye sokacak haşere, böcek, sinek ve yılan gibi hayvanların girişini önleyecek sistemler ile korunuyor.

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “İlçemizde bazı mahalle ve sokaklarımızda su sorunları yaşamaktaydık. Eski depolar ve hatların yenilenmesi şarttı. Bizlerde İller Bankası ile yapmış olduğumuz görüşmeler ile bu sorunu ilettik. Belediye iş birliği ile protokol imzalanarak yeni su deposu inşaatımıza başladık. Yeni depo 400+400 iki kısım olmak üzere iki kısma böldük. Sıkıntı olan herhangi bölmenin yerine anında ikinci bölge ile destek verilecek. Ayrıca ihale aşaması öncesi yaptığımız görüşmeler sonucu diğer su depolarının yenilenmesini ve halkın sağlığını tehlikeye sokacak herhangi bir sorunun yaşanmaması için görüşmelerimizi de dile getirmiştik. Çok şükür diğer su depolarımız yeni depomuz gibi tekrar yenilendi. Bu arada vatandaşlarımızdan da çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Çalışmalar kısa süre sonra bitecektir” dedi.