EY HAYME HATUN, HAYME ANA’M BİZ GELDİK

Cumleten Selamün Aleyküm Domaniç ; Bu hafta benim nazarimda öyle bi hafta idi ki, anlatılmaz yaşamak gerek. Guzel memlekimiz Domaniç’in atalarından gelen yadigarı Hayme Anası’na fazlası ile sahip çıktığı özel ve nadide bi hafta idi..
Çünkü Domaniç biliyordu ki; geçmişine de geleceğine de kendisinden başka sahip çıkan olmayacaktı. İşte bunu farkına varmış fazlası ile idrak etmişti.
Geçen her zaman zarfında Domaniç kendine bahşedilen bu özel mirasına daha fazla sarılıp sahip çıkıyor.
Ne kadar güzel, ne mutlu bahtiyarlık.
“Evlat Ecdat ile buluşuyor”. Sloganı ile başlatılan tanıtım kampanyası gerçekten bu sefer meyvesini fazlası ile verdi sanırım.
Bu hafta hepimizin bildiği gibi tabiri caiz ise “Hayme Ana Haftasi “idi desek sanırım abartmış olmayız.
Kütahya Valimiz’in tanıtım kampanyası ve İlçe Kaymakamımızın Domaniç Belediye Başkanımızın ve Tek basin yayın kuruluşumuz olan Domaniç Gazetesi’nin günler hatta haftalar öncesinden başlattığı özverili çalışmaları bu sefer gerçekten yerini buldu.
Ey Hayme Hatun, Ey Hayme Anam biz geldik…
Torunların geldi, sana ve mirasına sahip çıkmaya geldik.
Bizler küskün müsün? Dargın mısın? bilmiyorum.
Lakin geç te olsa sana ve bizlere bıraktığın emanetine sahip çıkmaya geldik.
Bizlere seni ve yıllarca bize unutturulmaya çalışılan bütün Ata YadigarlarımızI tek tek hatırlayıp sahip çıkmaya geldik.
Artık her zaman yaptığımız gibi birbirimizi yemeyi bıraktık.
Kuruluşun Şehri bu güzel memleketi Domaniç’i bir olup diri olup el birliği layık olduğu gibi yaşatmaya ihya etmeye geldik.
Bu güzel günü bizlere yaşamamıza vesile olan Kaymakamımız Mesut Ozan Yılmaz’a Domaniç Belediye Başkanımız Sayın Sahvet Ertürk’e ve emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum.
Ve biliyorum ki geçen her gün Domaniç’i lâyık olduğu yere getirmek için gece-gündüz çalışaçağız.
Yeterki birlik ve beraberlikden ayrılmayalım.
Kalın sağlıkla…