BİZİ BİZLERE ANLATAMAMAK..

Sarubatu Savcı Beyin şehadete erişmesinin ardından 732 yıl geçmiş. Ömerler ve Fethiler de geçti ve yüreğimizde yerlerini aldılar. 2016 yılında 15 inde Mehmet Emre, geçen senelerde Eren kardeşimiz bizlere yurt olarak bıraktı bu cennet vatanı. Emanetleri en kutsalımızdır.

Geçtiğimiz 25 Ağustos’ta Pazar günü biz Şehidimizi ve şehitlerimizi anmak ve anlamak için, törenin merkezi Domaniç-Karaköy’ deydik. İkizce ruhunu diriliş ve direniş ruhunu yeniden canlandırmak için, Osmanlı’nın başlangıç tarihini fiilen temellerinin atıldığı İkizce zaferini kutlamak için oradaydık. Bizim tarih dönemecimiz, yapıtaşımız “Kuruluş” ruhunun dün olduğu gibi bugün, yarın ve daima akıl-gönül birlikteliği içinde bizim yol göstericimiz olduğu için oradaydık. Özümüze sahip çıkmak için, milli benliğimize yakışır bir şekilde birlik beraberliğimizi pekiştirmek için oradaydık. Mikro Milliyetçilikten ziyade, Domaniç’in her değerinde olduğumuz gibi, Savcı Bey’i Domaniç’in bir kültür değeri olarak kabul ettiğimiz için oradaydık. Sevgi ve hürmet hisleri ile dolu kalbimizde otağ kurarak yaşayan şehit Savcı bey ve bütün şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak için oradaydık.

Şüphesiz ki Türk tarihini ve Türk dünyasını tanımanın ilk adımı Domaniç’i, Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklardaki ruhu, felsefeyi, kültür ve tarihi tanımaktan ve doğru bilmekten geçer. Vatan toprağının diyetini canıyla ödeyen şehit Savcı beyi ve bütün şehitlerimizi anmak, anlamak ve anlatmaktan geçer. Vatanı, bayrağı, milleti, dini, devleti uğruna canını Allah’a şahit kılan ve ölerek bizi dirilten şehitlerimizi unutmamaktan, hatırlamaktan geçer. Bu sebeplerle oradaydık.

Törenler sade ve bir o kadarda güzeldi. Törenlere biz Domaniçliler hariç
yoğun bir ilgi vardı. Biz Domaniçliler dedim de Domaniç Gazetesi istisna. Onlar Domaniç’in her köşesindeler. Varolsunlar. Her görüşten fikirden insanlar ortak bir paydada birleşti. Törende biz Domaniçliler yoktuk sadece. Birlik beraberlik ruhu içerisinde anlam ve manasına uygun bir anma töreninde birleşemedik. Biz bizi birbirinize anlatamamışız. Savcı bey ve bütün şehitlerimizin manevi huzurunda duygusal anlar yaşandığı bir anma töreninde biz Domaniçliler o manevi havayı solumaktan mahdum kaldık gene.

Karaköy Muhtarlığı ve Karaköy de bulunan sivil toplum kuruluşları, gerçekten emek çekmişler. Güzel bir etkinliğe imza attılar. Emeklerine ve yüreklerine sağlık,Karaköy Muhtarı Fevzi KAHRAMAN başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sıcak havaya aldırmadan saçın başına geçip gözleme yapan namus ve iffet abidesi Karaköyün kadınlarına, Belediye Başkanımız Sahvet ERTÜRK başta olmak üzere, İzmir Aliağa Yörük Türkmen Derneği Başkanımız, ayrıca hemşehrimiz Erhan KÜÇÜK’e, Türk Boyları Konfederasyon Başkanı Durhasan KOCA başkana, Savcı Bey huzurunda Duaya durmak için Karaköy’e gelen bütün Yörük ve Türkmen derneği yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Türk kimliğini koruyarak, ebediyen yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, bölmek ve zarar vermek isteyenlere karşı top,tüfek süngü, mermi yerine, deynek ile vura vura kazandığımız,Türk yurdunun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun… Bilinmelidir ki Türk Milletinde; 30 Ağustos ruhu hala canlı ve diridir.

Kısacası, Ey bu vatanın mukaddes şehitleri! Ey kanlarıyla toprağı vatanlaştıran Türk milletinin ölümsüz yiğitleri! Sizlere minnettarız…

Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.