Sarıkız’a sağlık turizmi projesi hazırlanacak

Domaniç’in göz bebeği Sarıkız mesire alanı, sağlık turizmi için projelendirilecek. Bu sayede yöre halkı da daha çok kazanç sağlayacak.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve beraberindeki Akademisyenler ile birlikte Ilıcaksu Sarıkızda proje çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulundu.

Proje öncesi ilk incelemelerin yapıldığı sarıkız mesire alanında ülkemizde son yıllarda önemli hizmetlerin yapıldığı Sağlık alanında projelere Ilıcaksu ‘da dahil edilmeye çalışılıyor. Sağlık Turizmi açısından neler yapılabilir, ne gibi faaliyetlere yöre halkına kazanç sağlayabilir. Bu gibi konular hakkında çalışacak olan Akademisyenler bölgeye ve bölge halkının yararlanabileceği fizibilite raporları hazırlayacak. Bu raporlara göre Çukurca Belediyesi proje çalışmaları başlayacak. Proje çalışmalarına, başta Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Dr. Turgay Sehil, Dr. Salih Karakaya ve Fizyoterapist Dr. Köygül Edremit destek verecek.

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “İlçemizin hatta Kütahya’nın göz bebeği olan Sarıkız mesire alanını tüm Türkiye’de tanınmasını istiyoruz. Bunu yaparken de başta Ilıcaksu’lu vatandaşlarımız olmak üzere her türlü fikre açığız. Yapılan projeler ile Ilıcaksu ve yöre esnafının daha iyi kazanç sağlayabileceği şekilde fizibilite raporları hazırlanacak. Bölge daha çok turist ile kazanç sağlayacak. İnşallah Rektörümüzün de desteği ile bu konuda başarılı olacağız” dedi.

İncelemelere, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, Dr. Turgay Sehil, Dr. Salih Karakaya, Fizyoterapist Dr. Köygül Edremit, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek katıldı.