Domaniç MYO’nun müdür ve yönetim kadrosu değiştirildi

Yeni Rektör Kazım Uysal, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bülent Gül’ü görevden alarak yerine Yüksek Okulu önceki Müdür Türkmen Kalkan’ı atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçilme ve Rektör atamaları kararnamesiyle Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

Önceki Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’den görevi devralan Prof.Dr. Uysal, yeni yönetim kadrosunu belirlerken, Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve yönetim kadrosunu da değiştirdi.

Domaniç Meslek Yüksek Okulu yeni Müdürlüğüne daha önceki yıllarda da okulumuza müdürlük yapmış olan Türkmen Kalkan Getirildi.

Müdürlükten alınan Bülent Gül, Okul Müdürlüğüne 2016 yılından Türkmen Kalkan’ın yerine getirilmişti.

Önceki Okul Müdürümüz Bülent Gül ve Müdür Yardımcısı İlker Vural, 2016 yılında göreve geldikten sonra, SAP University Alliance ile işbirliği anlaşması imzalandı. Böylelikle meslek yüksekokulumuz Boğaziçi Üni, Koç Üni. gibi sayılı üniversiteler ile birlikte Türkiye’de ilk kez uluslararası bir organizasyona dahil olmuş oldu. SAP University Alliance ile işbirliği sayesinde ilk kez bir myo da SAP programı ders olarak okutulmaya başlandı ve ilk meyveleri yakın zamanda alınmış oldu. Ankara, Eskişehir, Bursa, Manisa, İzmir, İstanbul gibi illerde liseler ile protokoller imzalandı ve tanıtım faaliyetleri yapıldı. Liseler ile yapılan protokol kapsamında çeşitli illerden lise öğrencileri okulu ziyaret etti, bilgiler aldı. Bu sayede okulumuzun ve ilçemizin tanıtımı yapılmış oldu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bünyesinde ilk kez bir MYO Sanayi İşbirliği protokollerine imza attı. Üstünberk Holding, Martur, Kütahya Porselen, Ziraat Bankası, SM Lojistik, vd. Bu sayede öğrencilerimize staj ve iş imkanı sunulmuş oldu. Quick Sigorta ile imzalanan protokol ile öğrencilerin kullanımına yeni bir program kazandırıldı ve sektöre adapte olmaları sağlandı. Okuldan mezun olmuş gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kariyer sahibi olan öğrencilerimizin katılımıyla ilki gerçekleştirilen Kariyer ve Motivasyon günlerinin ilki yapıldı ve geleneksel hale getirmek için çalışmalar başlatıldı. Ulusal basında sıklıkla yer alan alanında uzman kişiler olan Dr. Ramazan KURTOĞLU, Dr. Sefer DARICI gibi öğretim üyeleri ile konferanslar düzenlenmiş ve bu yıl için planlanan Domaniç Hayme Ana MYO Kariyer Günleri için geniş kapsamlı bir katılım ile bir konferans düzenlenmesi planlandı. Bu yıl açılan Sosyal Güvenlik bölümü ile okulumuza yeni bir bölüm kazandırılmış oldu. Bölüm % 100 oranında tercih edildi. Yenilikçi vizyona uygun olarak müfredatlar güncellenmiş ve bir sonraki akademik dönemde yeni bölüm açmak için gerekli çalışmalar tamamlandı. Fransız ortaklı ve Endüstri 4.0 da Tübitak tarafından ödüle layık görülen yeni bir ERP yazılımı için anlaşma yapılmış, kurulum içinse çalışmalar devam ediyor. KYK yurt çalışmaları son aşamaya getirilmiş ve öncelikli hedef olarak yıl içinde inşaatın başlaması hedeflendi. YÖK tarafından belirlenen kriterlere göre Üniversite bünyesinde ki en kaliteli birimler arasında MYO muz en kaliteli birim olarak seçildi.

Ayrıca, yapılan tüm bu çalışmalar sadece MYO için değil, Domaniç’imiz de içermektedir. Tünel, Koca Yayla Mevkii Bungolov Ev ve İglo Ev, Dirilişten Kuruluşa Domaniç Yürüyüş (Her ilden Üniversite Öğrencisi) gibi projelerde yer aldı.