BAYRAM BİT Tİİİ…

Başta A Haber olmak üzere, TGRT, Ülke TV, TRT, 24 Haber, TVNET gibi hükümet yanlısı kanallara göre, Ekonomimiz çok iyi. Dünyanın en borçsuz ekonomisine sahibiz, İhracatımız her saniye artıyor. Çalışana iş çok. Kısacası Türkiye’miz güllük gülistanlık bir ülke. Tek sorun; Hain, alçak, şerefsiz Feto terör örgütü bir de CeHaPe..

Halk TV, TELE 1, KRT ve birazcık da FOX tv’ye göre ise; Akepe ülkeyi sattı, soydu, ekonomi çok kötü, her gün biraz daha batıyoruz, kriz büyüyor.

Bir partiye, bir lidere sigara gibi, alkol gibi, uyuşturucu gibi bağımlıysanız, yani Siyasi bağımlılığınız varsa, orta yolu bulmanız mümkün değil.

Görünen o ki; Ülke insanımızın yüzde 95’i siyasi bağımlı. Tüm bu sıkıntılarımızın kaynağı da, işte bu siyasi bağımlı kesimden kaynaklanıyor.

Gerçeği göremiyorlar. Kendilerine her söylenene biat ediyor. “Ya hu daha dün biz buna ak demiyor muyduk? Bu gün niye kara diyoruz” diye sorgulamıyorlar.

Bu girişin ardından yine dönelim kendimize, 2019’un Mart ayında yerel seçimler vardı. Seçime kadar koltuk için savaşanların tarafı olduk. Çalışmak, üretmek gibi bir derdimiz bir sıkıntımız olmadı.

Yoldur, su dur, iş tir, aştır, gelecek tir, çocuklarımızdır, eğitimdir, sağlıktır. Salladık. Seçimler oldu. Ama İstanbul’da ki seçimlere şaibe düştü. Bana ne İstanbul’dan biz kendimize bakarız demedik. Dualarımız İstanbul içindi. Gözümüzü kulağımızı İstanbul’a diktik. Eh o da bitti. Hay Allah! bu sefer de Ramazan gelmiş. Hadi bakalım yataklara, aç karına çalışılmıyor ne tekim. İkindiye kadar yattık. Sahura kadar sigara içtik. Bayramı atlattık hayırlısıyla ama bu sefer de iş yapmamıza hava muhalefeti başladı. Bir türlü havalar ısınmadı. Ardından gelen kavurucu sıcaklarda çalışacak değildik elbet. Hem güreşler de var zaten. Eh o da tamam. Al bu seferde Kurban bayramı. 4 gün kurban, 1 hafta ishal Kurban da bayram da bitti.
Artık çalışsak mı? Artık bir şeyler yapsak mı?
Gerçi önümüz kış, zaten Hayme Ana törenleri de var.
Aman şunun şurasında gelecek yıla ne kaldı ki…