Sarıot köyünden muhteşem turnuva

Sarıot köyü kurban bayramında Sarıot Köyü Muhtarlığı 1. Futbol Turnuvası düzenledi. Turnuva, TANAP’ın destekleri ile yapılan halı saha da yapıldı.

Sarıot Köyü Muhtarlığı 1. Futbol Turnuvası, kurban Bayramı arifesinde saat 20.00’da başladı. On bir takımın katıldığı turnuvanın şampiyonu Dorukbaşıspor oldu.
Takımlar 6 asil, iki yedek olarak sahaya çıktı. Takım isimleri oyuncular tarafından belirlendi. Turnuvaya, Setlekspor, Hancılarspor, Devetaşıspor, Gabakçamspor, Gurbetçilerspor, Dinamo Göçetspor, Arpalıkspor, Dorukbaşıspor, Çalıcıyerispor, Yeninesilspor ve Sarıyaylaspor katıldı. Turnuvada, 7’den 70’e genciyle, yaşlısıyla herkes top oynadı. Sahanın etrafı seyirciler ile doldu taştı.
Köy Muhtarı Sadık Eryaşar, “Sevgi, kardeşlik ve fair play ilkelerine bağlı, saygılı ve kültürlü genç bireylerin tanışıp kaynaşması adına düzenlediğimiz futbol turnuvasına, her yaş grubundan takımlarımız oluşturuldu. Futbolcularımıza maçlarda sergiledikleri iyi niyetli davranış ve tutumları için şükranlarımı sunuyorum. Beklenenin çok üzerinde seyirci ortalamasına ulaşılmasına katkı sağlayan, 7’den 70’e ilgi gösterip coşkulu şekilde desteklerini esirgemeyen değerli köylülerimize teşekkürlerimizi ve saygılarımı sunarım. İnşallah bundan sonra her fırsatta bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Çünkü köyümüzün birlik ve beraberliğin pekişmesi adına bu tür etkinlikler önemli” dedi.