Boztepe’den Sürpriz Ziyaret

Eski Kaymakamlarımızdan Dr. Mehmet Boztepe sürpriz bir nezaket ziyareti ile bizleri unutmadığını bir kez daha gösterdi.

2011-2013 yılları arasında 2 yıl görev yapan ve kısa zamanda Domaniç’in ufkunu açan Kaymakamımız Dr. Mehmet Boztepe. Domaniç halkının yerel imkânlarla çok iyi yerlere gelebileceğine inanan ve bunun için yoğun bir çalışma yapan nadir Kaymakamlarımızdandı.

Domaniç – İnegöl Dağ yolu boyunca yapılacak butik işletmelerin göçü engelleyeceği gibi Domaniçlilerin Domaniç doğasından ekmeğini çıkarmaları için özellikle Domurköy, Sefa ve Durabey köylüleri ile aylarca akşamları kahvelerde toplantılar düzenleyerek neler yapabileceklerini anlattı.

Sarıkız’a kısa süreli konaklamak isteyenler için yeni imkanlar yaratmak istedi. Tunçbilek Maden İşlemesinin Muhacirler üstüne attığı hafriyattan doğan o zamanın parasıyla yıllık 1 buçuk trilyonu Domaniç için kullanmak için durumu dava açma durumuna kadar getirdi. Tüm muhtarları bir çatı altında toplayıp bir güç haline getirdi. Dayanışma ve bilgi paylaşımını geliştirdi. Yine köylerimizde ki tüm hayvan yetiştiricilerinin de Çobanları Birliği sağlamasında en büyük rolü oynadı. Domaniç Kurbağaları için yoğun bir tempo da çalıştı. Tefekkür tepenin turizme açılması, Domaniç Dağ yolunda yürüyüş parkurları ve komşu illerin valilerini ilçe kaymakamlarına tanıtımını sağladı. Kurumlar arası en güzel çalışmalar, birlikte etkinlik düzenlemeler hep o dönemde oldu. Domaniç’in elinden alınan Adliye, Ceza Evi, İcra Dairelerinin ardından ağlamaktansa daha iyi bir kurumun gelmesi için ilk adım yine ondan geldi. Ve Domaniç kalın harman’a 450 kişilik açık ceza evi yapımını onaylattıran yine Boztepe oldu.
Domaniç’in tarihi değerlerinin bir çatı alında toplanması için desteği de Boztepe’de gördük. İlk Kültür Evimizi açmak O’na nasip oldu. Yine Eşi Dr. Ceyda Boztepe döneminde Domaniç ilçe hastanemizde ki tüm laçkalıklar son buldu. Hastanemiz düzene girdi. Daha iyi hizmet vermeye başladı. Hastane üzerinde hakimiyet kuran siyasilerin bir bir sesi kesildi. Hastane Hastaların tedavi merkezi haline geldi.

Ancak !!!
Öncelikle Domaniçli siyasilerin temposuna pek yetişemediği Kaymakam Dr. Mehmet Boztepe bazı Domaniç baronlarının da pek hoşuna gitmedi. Halkımızda her zamanki gibi dönen dalaverelere sessiz kaldı. Ve 2013 yılında Domaniç bir tarihi fırsatı daha kaçırdı. Bizim Eski Kaymakamımız şimdi Afyon’da Vali Yardımcısı ve hala Domaniç’i sevdiğini unutmadığını bu ziyaretle bir kez daha gösterdi. Boztepe’nin tüm Domaniçlilere selamı var.