DOMANİÇ GAZETESİ’NİN GÖREVLERİ

İlk Gazeteyi Romalılar Milattan Önce, 2 Bin yıllarında çıkarmışlar. El yazması Gazeteler, belli yerlere dağıtıldıktan sonra, oradaki okuyucular, Gazeteleri yüksek sesle halka okurlarmış.
Sonraki yıllarda Çinliler 16 Y.Y. Matbaayı bulup habercilik işini en iyi seviyelere ulaştırmışlar. Ardından Avrupa da gazeteye ve gazeteciliğe ilgi göstererek halkın haber almasını, olan bitenden haberdar olmasını sağlamış.
Amaç, daha gelişmiş bir toplum yetiştirmek.
Allah, Müslümanların Kutsal Kitabı Kuran’ında Zümer Suresi 9. Ayette, “Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu” diyerek bilene verdiği önemi gösteriyor ya İşte gelişmiş ülkeler de gelişimini bilgiyi paylaşmakta görmüşler ve başarmışlar.
Biz mi !? Biz, yüz yıllarca gazeteyi de gazeteciyi de sokmamışız mübarek topraklarımıza.
Zamanla içimize sızan gazeteleri gücümüz yettiğince susturmaya çalışsak ta yine de Ülkemizde “Maalesef” insanları uyarmaya çalışan gazeteler var.

1.Cins. Hükümetimiz, Kanser yapan sigara kullanımını azaltmak için sigara fiyatlarını yükseltti.

2. Cins. Ülke yandı bitti kül oldu. Satılmadık bir şey kalmadı. Hükümet gözünü tiryakinin cebine dikti.

3. Cins. Yanlış politikalarla ekonomiyi daraltan hükümet, nakit girdisini artırmak için halkın tükettiği tüm ürünlerde olduğu gibi sigaraya da zam yaptı.
Domaniç Gazetesi kendisini 3. Cins ten sayıyor ve halkının gözü kulağı olmaya çalışıyor. Çalışmayan Amiri memuru seçilmişi eleştiriyor. Çalışan Amirin memurun seçilmişin çalışmalarını halkıyla paylaşıyor. Doğayı kirletene ifşa ediyor. Üretime katkı sağlayanı baş üstünde tutuyor. Siyasi vaatlerin takipçisi oluyor. Yanlış yapan iktidarı, uyuyan muhalefeti duyarsız halkı eleştiriyor. Yani tüm yerel basın gibi asıl görevini yapmaya çalışıyor. Peki Gazete ve Gazeteci düşmanı ülkemiz ve coğrafyamız da halkın sesini ayakta tutmak için halk ne yapıyor. Gazetelerin gelir kaynağı olan ilanlar tasarruf tedbirleri ile kesilir. Bu gazete yurt dışından ithal edilen kağıda baskıyı, habere giden yakıtın masrafını, hükümetin bin bir çeşit vergisini nasıl öder, bu insanlar gece gündüz halk için koştururken ne yer ne içer kaç kişi düşünür dersiniz.
Bu gazete bizim için çalışıyor. Ben de bunlara destek olayım. Abone olayım. Abonelik bedelimi bari ödeyeyim. Merdiven altı çalışanlara değil, dışarıda bu işi yapanlara değil de bana hizmet edenlere yaptırayım diyen kaç kişi vardır dersiniz. Sosyal medya sayfamızdan bizi takip ederken birkaç saniyeliğine sayfa reklamlarını tıklayıp 6 kuruş katkı sağlayan kaç duyarlı okurumuz var acaba. Kısacası, 7/24 haber sağlamaya çalışan, bu uğurda emek harcayan Domaniç Gazetesine görevlerini anlatan pek çok ta emek hakkıdır kul hakkıdır deyip bu mücadeleye katkı sağlayan kaç kişi var ? Sigorta, vergi ödemeyen, aslen başka işlerden ekmek yediği halde bizim mesleğimizi de sosyal medya hırsızlığı ile sabote edenlerin pirim yaptığı, Gazeteci düşmanı ülkemizde bu kadar kul hakkı yeniyorsa bize daha çook S400 ler satarlar. Anlayana…
İzin verselerdi Gazetemize destek veren Abone ve bağışçıların da adını burada yazmak istedim ki. Okunan her haber de kimlerin hakkı var görülsün ama olmadı.